Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Juke 1.0 114 ps F16 - dzwonienie silnika


Trex99
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 Witam

Juke  1.0 114 2022  , aktualny przebieg kolo 10 tys. km.

 

Auto nowe z salonu z przebiegiem 5 km , po 2 tys km w Aso wymieniony olej z filrrem po dotarciu, po roku i przebiegu 8 tys km pierwszy przegląd i znowu nowy olej.

Aktualnie juke ma 10 tys km i od paru miesięcy słyszę na zimnym silniku dzwonienie.

Nie wiem kiedy to sie zaczelo .

Na cieplym nie na tego a na zimnym w 70% ale tez nie zawsze.

Dzwonienie slychac 1-3 sec po odpaleniu auta , slycgac na nagraniu i jak spada ssanie , czyli 30 sec od odpalenia jak spadają obroty jest ten sam dzwiek.

Na 100 to nie panewki bo to z gory silnika słychać.

Albo te silniki sa takie lipne i taki ich urok , albo bo głośne na zimnym popychacze hydrauliczne jak nie ma ciśnienia oleju, albo cos z zaworami.

Ostatnia mysl ale chyba nie bo to nowe auto - rozciagniety łańcuch rozrządu.

Mam z tym zamiar jechać do aso ale bym musial im auto zostawic bo to tylko na zimnym , dodam ze oleju nie ubywa ani kropli.

Obroty nie faluja, nawet w kabinie nie czuc wibracji jak na 3 cylindry i pod kompel eml brak bledow , czy innych check engine.

Srednie spalanie 6,8

 

Edytowane przez Trex99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim 1.0 117 z 2020r. nic takiego nie słyszę. A nie możesz poprosić kogoś żeby odpalił silnik a Ty w tym czasie słuchaj silnika skąd to dobiega? Może coś się gdzieś po prostu obluzowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...