Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Żarówki cofania J12


krzycho59
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie związane z wymianą żarówek cofania w J12. W związku z pięknym żółtym kolorem fabrycznych żarówek postanowiłem je wymienić na ledy.

Zakupiłem nawet na aliexpres takowe ( niestety nie doczytałem wymiarów i przyszły nieco dłuższe o 1cm od standardowych baniek w16w ), ponieważ jest trochę rozbierania do ich wymiany chciałem się zapytać o Wasze doświadczenia w tym temacie bo wiem że dużo osób wymienia światła cofania. Nie chciałbym demontować lamp i później stwierdzić że żarówka dotyka klosza...

Z góry dziękuję za informacje jakie żarówki montowaliście.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie standardowe żarówki mają żółtawy odcień, przynajmniej w stosunku do led. Prosiłem o informację w sprawie żarówek a nie komentarz do tekstu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś tu na forum wymiałem żarówki cofania. Natomiast tu masz filmik użytkownika z Turcji, który to zrobił - może Ci pomoże:
 

2 godziny temu, JackSet napisał:

Żarówki cofania żółte?

Niestety Nissan (jak i inni japońscy producenci) jakoś ciągle wpychają zwykłe żarówki w wielu miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, krzycho59 napisał:

Prosiłem o informację w sprawie żarówek a nie komentarz do tekstu

Gdybyś kolego chociaż pokazał co kupiłeś wraz z wymiarami i poczytał w stosownych tematach kto i jakie ledy podmienił, nie byłoby bicia piany i zbaczania na kolory etc. Na naszym forum jest cała masa konkretnych przykładów, kto i na jakie ledy podmienił bańki cofania.

7 godzin temu, krzycho59 napisał:

ponieważ jest trochę rozbierania do ich wymiany chciałem się zapytać o Wasze doświadczenia w tym temacie bo wiem że dużo osób wymienia światła cofania. Nie chciałbym demontować lamp i później stwierdzić że żarówka dotyka klosza...

Przecież zdjęcie lampy i podmiana żarówki to kilka minut roboty. Tobie się nie chce i oczekujesz, że ktoś będzie zdejmował lampę, wyjmował bańkę, mierzył, by Ci podać na tacy wymiar jaki tam wejdzie ? Bez jaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, gumimis napisał:

Nie wiem czy ktoś tu na forum wymiałem żarówki cofania. Natomiast tu masz filmik użytkownika z Turcji, który to zrobił - może Ci pomoże:
 

Niestety Nissan (jak i inni japońscy producenci) jakoś ciągle wpychają zwykłe żarówki w wielu miejscach.

Gumimis ,  dzięki - film oglądałem już wcześniej ale tam gościu wkłada ledy o tej samej długości co standardowe bańki a ja jak pisałem mam dłuższe ok 9mm (choć producent twierdzi że się zmieszczą). Stąd moje pytania

Godzinę temu, Bilunia napisał:

Gdybyś kolego chociaż pokazał co kupiłeś wraz z wymiarami i poczytał w stosownych tematach kto i jakie ledy podmienił, nie byłoby bicia piany i zbaczania na kolory etc. Na naszym forum jest cała masa konkretnych przykładów, kto i na jakie ledy podmienił bańki cofania.

Przecież zdjęcie lampy i podmiana żarówki to kilka minut roboty. Tobie się nie chce i oczekujesz, że ktoś będzie zdejmował lampę, wyjmował bańkę, mierzył, by Ci podać na tacy wymiar jaki tam wejdzie ? Bez jaj.

Mając takie życzliwe i uprzejme  rady nie dziwię się że w stopce musisz pisać teksty o podziękowaniach ale na twoim miejscu specjalnie bym, na to nie liczył...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, krzycho59 napisał:

Dla mnie standardowe żarówki mają żółtawy odcień, przynajmniej w stosunku do led. Prosiłem o informację w sprawie żarówek a nie komentarz do tekstu

MB przepraszam.

Ale pisząc żółte dosyć daleko obiega od faktów. Żółte ta sa kierunkowskazy raczej.

Żółty odcień to moze byc ciepła barwa.

Zreszta...życze większego poczucia humoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, krzycho59 napisał:

Mając takie życzliwe i uprzejme  rady nie dziwię się że w stopce musisz pisać teksty o podziękowaniach ale na twoim miejscu specjalnie bym, na to nie liczył...

Czasami komuś przez przypadek się ręka "omsknie" i kliknie w serducho :emot060:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, gdyby ktoś wymieniał żarówki nie trzeba przejmować się wymiarami ledów. Ja kupiłem takie jak w załączniku dłuższe od standartdowych baniek ok. 1 cm i szersze ok- 1,55 cm. Weszły bez problemu, zostało ok 2 cm do klosza.

Pozdrawiam

AUXITO-2-sztuk-2000LM-T15.jpg_.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...