Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Micra N-CVT Problem


micrak11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Moja dziewczyna ma Micrę K11 1.0 GLX z 1997 r. ze skrzynią biegów N-CVT. Ma przejechane zaledwie 80 tys.km.

Kiedy go kupiliśmy, wszystko było idealne, ale po kilku tysiącach kilometrów pojawił się problem. Skrzynia biegów zachowywała się tak, jakbyś zawsze dodawał całego gazu. Zwiększa obroty jeśli dodasz 10% gazu lub 100% gazu, ale nie zmienia biegów (wiem, że nie ma w nim biegów, ale łatwo tak powiedzieć). Odkryłem, że przewód wychodzi z linki gazu po dodaniu gazu, wychodzi, ale nie wchodzi do wnętrza linki po puszczeniu gazu (zdjęcie dodam później). Gdy to odkryłem, nasmarowałem drut olejem smarowym i problem zniknął, gdy tak się dzieje, smaruję olejem może raz na miesiąc lub tydzień i wtedy używała go bez problemu. Ale teraz drut nie wchodzi do wnętrza kabla, niezależnie od tego, jak bardzo się staram.

Zrobiłem test autodiagnostyczny i wyskakuje komunikat, że jest problem z mikroprzełącznikami na przepustnicy. Próbowałem to pokazać jakiemuś mechanikowi we Wrocławiu ale 2 z nich twierdzi że N-CVT padło nie trzeba sprawdzać trzeba się go pozbyć. I nie mogę się z nimi swobodnie porozumieć, bo mój polski nie jest zbyt dobry, a ich angielski też. Ale to nie jest dla mnie takie proste, chcę uratować ten samochód.

Jest trochę długi, ale będę wdzięczny, jeśli możesz pomóc. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Cześć, 

1 zacznij od linki, wymontuj i sprawdź czy jest cała i działa poprawnie.

2 możliwe, że masz źle wyregulowaną przy przepustnicy.

3 jeżeli to rzeczywiście skrzynia, to po regeneracji kosztuje 3999 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...