Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Stuknięcie przy ruszani


Jaromazi12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich w moim nissanie podczas ruszania słychać stuknięcie , takie bardziej jak by plaśniecie , dzieje się to tylko przy ruszaniu . Czasami też słychać podczas wjeżdżania na krawężnik na skręconych kołach , delikatne skrzypienie . Byłem na stacji diagnostycznej wszystko jest ok . Nie wiem gdzie szukać przyczyny . Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaro...to jest stuk metaliczny? Bo jak tak to wina leży po stronie...elastycznego łączenia wydechu w powiązaniu z poduszkami silnika.Naprężenie przy ruszaniu jest przenoszone przez silnik na wydech,a ten jak jest jakoś tak dziwnie,może za mocno skręcony strzela.U mnie działo się to tylko przy ruszaniu,ew przy redukcji na niskich biegach.Pomogło włożenie gumy między poduszki silnika po stronie rozrządu.Usztywniłem jeszcze bardziej,a po wyjęciu do tej pory mam spokój

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki mam nadzieję że to będzie to o czym napisałeś 

Dzieje się to wtedy kiedy ruszam z pierwszego biegu i auto się dźwignie z przodu a później opadnie to wtedy słychać to puknięcie .Normalnie jak się jeżdżę po mieście czy na autostradzie to jest cisza 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mnie ciekawi że jak już pisałem wcześniej jak na skręconych kołach wjeżdżam na krawężnik taki niski  słychać tak jak by strzelila spręzyna i stuk jest wtedy

Ten stuk nie jest raczej metaliczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, JACKO29 napisał:

Jaro...to jest stuk metaliczny? Bo jak tak to wina leży po stronie...elastycznego łączenia wydechu w powiązaniu z poduszkami silnika.Naprężenie przy ruszaniu jest przenoszone przez silnik na wydech,a ten jak jest jakoś tak dziwnie,może za mocno skręcony strzela.U mnie działo się to tylko przy ruszaniu,ew przy redukcji na niskich biegach.Pomogło włożenie gumy między poduszki silnika po stronie rozrządu.Usztywniłem jeszcze bardziej,a po wyjęciu do tej pory mam spokój

 

51 minut temu, krzysrob napisał:

Ja stawiam na łożysko amortyzatora. Miałem podobny objaw. Wymieniłem i cisza. 

Poduszkę też wymieniałeś czy same łożysko ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...