Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Automatyczne zamykanie drzwi przy ruszaniu


Micha_123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od tygodnia jestem posiadaczem nowego QQ, (Tekna + Cold pack + Two tone lack)

 

Już zdążyłem sobię to i owo po ustawiać w systemach.

 

Jednak czego nie umiem znaleźć to automatyczny rygiel drzwi po ruszeniu. Jest funkcja Anti Hijack ale włączenie tej funkcji powoduje tylko otwieranie jednych drzwi keyless.

 

Albo jestem ślepy i nie umiem znaleźć tej funkcji albo jej nie ma (o dziwem w j10 była)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Już w j11 nie było.....Ja w tym modelu też nie znalazłem inna rzecz że przyzwyczaiłem się przez cztery lata użytkowania j11 że tej funkcji nie ma. Poprzedni Juke z 2010 miał coś takiego. Taką firmę wybrałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha ok. To już nie muszę dalej szukać.

 

Tak auto na prawdę super. Dziwi trochę decyzja by takiej funkcji nie dać z koro w j10 funkcję miałem.

Mi to do szczęścia nie jest potrzebne, jednak jak żona jeździ (z zwłaszcza z dziećmi) to się czuję lepjej jak auto zamknięte. 

Przynajmniej wiem że nie muszę dalej szukać hehe. dziękuję bardzo za odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Micha_123 napisał:

Acha ok. To już nie muszę dalej szukać.

 

Tak auto na prawdę super. Dziwi trochę decyzja by takiej funkcji nie dać z koro w j10 funkcję miałem.

Mi to do szczęścia nie jest potrzebne, jednak jak żona jeździ (z zwłaszcza z dziećmi) to się czuję lepjej jak auto zamknięte. 

Przynajmniej wiem że nie muszę dalej szukać hehe. dziękuję bardzo za odpowiedź. 

Przecież wystarczy zamknąć po ruszeniu. Przycisk jest pod ręką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że jest jednak nie myśli sie o tym jak się jeździło z taka funkcją. 

 

Auto żony posiada taka funkcję (Mini) więc nawet nie myśli o tym że jak jedzie QQ żeby zamknąć.

 

Na Angielskim Forum Nissan podał dla czego ta funkcja została wycofana. Oczywiście jakieś wymogi EU.

Nissan podał że centralny zamek dostaję i tak sygnał otwarcia w momencie jak tylko poduszki wystrzelą, ale nie może nikt za gwarantować że przy zderzeniu (wypadku) dany kabel (komunikacja) nie dostanie przerwany nim centralny sie otworzy. 

 

Czasami mam na prawdę wrażenie że im się nudzi w tej Brukseli.

 

W autach na amerykański rynek dana funkcja dalej jest dostępna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też tej funkcji brakowało, bo poprzednio jeździłem J10. Ale najbardziej mi brakuje automatycznego zamykania szyb po zamknięciu auta, które miałem w J10 i Skodzie Fabii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przytrzymując przycisk zamknięcia auta na pilocie po chwili zamykają się szyby, tak jak poliftowym J11

Pozdrawiam

Edytowane przez krzycho59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, huling napisał:

Mnie też tej funkcji brakowało, bo poprzednio jeździłem J10. Ale najbardziej mi brakuje automatycznego zamykania szyb po zamknięciu auta, które miałem w J10 i Skodzie Fabii.

Ja mialem nieprzyjemna sytuację z tym, ponieważ autozamykanie dzialalo kilkanascie sek po uruchomieniu silnika na zamknietych dzwiach. 

Kupilem nowe wycieraczki, pod sklepem je zmienilem, uruchomilem silnik, wlaczylem wycieraczki i zobaczylem smugi na szybie.

Wyszedlem nie gasząc silnika, drzwi sie zamknęły i za koment blokada...ciach.

I zostałem na zewnątrz z uruchomionym silnikiem i zamknietymi dzwiami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JackSet Mnie się nigdy takie coś nie zdarzyło. A J10 miałem 12 lat.
@krzycho59 wyciąganie kluczyka z kieszeni, trzymanie wciśniętego guzika i czekanie aż szyby się zamkną, to według ciebie automatyczne zamykanie? W J10 naciskałem normalnie guzik na klamce, czy bagażniku i szyby samoczynnie się zamykały, czy domykały, jeśli jakaś była uchylona. Nie trzeba było trzymać wciśniętego guzika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, huling napisał:

@JackSet Mnie się nigdy takie coś nie zdarzyło. A J10 miałem 12 lat.
@krzycho59 wyciąganie kluczyka z kieszeni, trzymanie wciśniętego guzika i czekanie aż szyby się zamkną, to według ciebie automatyczne zamykanie? W J10 naciskałem normalnie guzik na klamce, czy bagażniku i szyby samoczynnie się zamykały, czy domykały, jeśli jakaś była uchylona. Nie trzeba było trzymać wciśniętego guzika. 

Ale to był J10 z 2007 z początku produkcji, może potem coś zmienili.

Ad. domykanie autom. pełne 

A jesli ktos chce zostawic lekko niedomkniete szyby (zeby sie wietrzylo) a jednocześnie zamknąć samochód??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, huling napisał:

@JackSet Mnie się nigdy takie coś nie zdarzyło. A J10 miałem 12 lat.
@krzycho59 wyciąganie kluczyka z kieszeni, trzymanie wciśniętego guzika i czekanie aż szyby się zamkną, to według ciebie automatyczne zamykanie? W J10 naciskałem normalnie guzik na klamce, czy bagażniku i szyby samoczynnie się zamykały, czy domykały, jeśli jakaś była uchylona. Nie trzeba było trzymać wciśniętego guzika. 

Jak zwał tak zwał ( możesz to nazwać zdalnym zamykaniem), jeżeli zostawię uchylone szyby nie muszę wracać, włączać zapłonu mogę zamknąć zdalnie, dla mnie funkcja super, poza tym tak jak JackSet napisał a co jeżeli będę chciał zostawić uchylone szyby, ja np. często przed biurem zostawiam? Na pewno wyłaczyłbym gdyby takowa była. Tafunkcja wprowadzona dopiero w j11 polifcie- z tego co wiem starsze nie miały ani automatycznych szyb pasażerów ani domykania- ale tu może się mylę bo jeździłem już poliftowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, JackSet napisał:

Ja mialem nieprzyjemna sytuację z tym, ponieważ autozamykanie dzialalo kilkanascie sek po uruchomieniu silnika na zamknietych dzwiach. 

Kupilem nowe wycieraczki, pod sklepem je zmienilem, uruchomilem silnik, wlaczylem wycieraczki i zobaczylem smugi na szybie.

Wyszedlem nie gasząc silnika, drzwi sie zamknęły i za koment blokada...ciach.

I zostałem na zewnątrz z uruchomionym silnikiem i zamknietymi dzwiami ?

Nie wiem jak u ciebie ale w J10 auto zamykanie dopiero się aktywowało po uzyskaniu jakiejś prędkości (chyba 15km/h) 

 

Mogłem normalnie odpalić silnik zamknąć drzwi i siedzieć nawet godzinę, zamki sie zamknęły dopiero po tym jak ruszałem.

 

Auto domykania szyb wo gole w j10 nie miałem. (Była to wersja connect)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Micha_123 napisał:

Nie wiem jak u ciebie ale w J10 auto zamykanie dopiero się aktywowało po uzyskaniu jakiejś prędkości (chyba 15km/h) 

 

Mogłem normalnie odpalić silnik zamknąć drzwi i siedzieć nawet godzinę, zamki sie zamknęły dopiero po tym jak ruszałem.

 

Auto domykania szyb wo gole w j10 nie miałem. (Była to wersja connect)

Teraz sobie przypomnialem ?. To nie bylo J10 tylko w N16 ? w 2005. Kupiłem wycieraczki szyby, zamontowalem przed sklepem, ruszajac wlaczylem spryskiwacz i wtedy gdy zobaczyłem smugi zatrzymalem się bez wyłączenia silnika. Drzwi zamknąłem, podniosłem ramię wycieraczki i wtedy zaryglowaly się drzwi.

I zostałem jak widły w gnoju z uruchomionym silnikiem ?

Teraz rozumiesz, dlaczego automatyczne zamykanie mnie nie eksajtuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.10.2023 o 12:38, krzycho59 napisał:

Jak zwał tak zwał ( możesz to nazwać zdalnym zamykaniem), jeżeli zostawię uchylone szyby nie muszę wracać, włączać zapłonu mogę zamknąć zdalnie, dla mnie funkcja super, poza tym tak jak JackSet napisał a co jeżeli będę chciał zostawić uchylone szyby, ja np. często przed biurem zostawiam? Na pewno wyłaczyłbym gdyby takowa była. Tafunkcja wprowadzona dopiero w j11 polifcie- z tego co wiem starsze nie miały ani automatycznych szyb pasażerów ani domykania- ale tu może się mylę bo jeździłem już poliftowym

Nazwa "zdalne zamykanie/otwieranie" jest odpowiednia, bo nie dzieje się to automatycznie :) 
Ja to miałem włączone w systemie, albo w alarmie. Już nie pamiętam.
Okien nie można było zostawić otwartych przy zablokowanym aucie. Dla mnie to nie był problem, ale dla Ciebie mógłby być. Chociaż gdyby było jeszcze otwieranie z pilota, może dałoby się je uchylić. 
Dla mnie dużą niedogodnością w nowym QQ było wyrobienie sobie nawyku sprawdzania wszystkich szyb przy zamykaniu auta. Już mi się parę razy zdarzyło, że ktoś z tyłu zostawił uchylone okno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie ma rozwiązania idealnego ?

A moze powinno to byc w setupie ustawialne. Albo domknąć po zamknieciu, albo domknac z pilota. Kierowca decyduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Coś nie chce mi się wierzyć że to przez UE jest brak ryglowania drzwi, albo że nie można zrobić domykania szyb. W starym scenicu auto się ładnie rygluje po ruszeniu przy jakieś tam prędkości, a szyby domykają się jak nacisne szybko 2 razy przycisk w drzwiach lub pilocie zamiast raz - proste i skuteczne.

Edytowane przez czajnik12
Poprawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

W instrukcji obsługi Nissan Qashqai 2023 Instrukcja obsługi (PDF) jest taki opis:

[Aut blok drzwi] (jeśli na wyposażeniu)
Funkcja [Aut blok drzwi] umożliwia użytkownikowi
dostosowanie opcji blokowania drzwi.
Zmień tryb za pomocą pokrętła przewijania.
* [Prędkość pojazdu] (jeśli na wyposażeniu)
* [Dźwignia poza położ P] (jeśli na wyposażeniu)
* [WYŁ.]

U mnie w wersji Acenta nie ma takiej opcji, ale w wyższych (np. ze skrzynią Xtronic) powinna być.

To lepsze i bezpieczniejsze rozwiązanie niż po ustalonym czasie.

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, aquariusmax napisał:

U mnie w wersji Acenta nie ma takiej opcji, ale w wyższych (np. ze skrzynią Xtronic) powinna być.

Wersja Tekna+ też nie ma tej opcji. Z tego co wiem, opcja ta jest dostępna na rynek amerykański. W UE podobno wprowadzono zakaz automatycznej blokady drzwi po ruszeniu. Cholera wie dlaczego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie zależy od skrzyni, tylko wersji wyposażenia. Ja mam xtronic N-connecta i tego nie mam. W J10 z manualem, ale w wersji Tekna było automatyczne blokowanie drzwi. Było też automatyczne zamykanie szyb i chłodzony schowek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zależy od wersji wyposażenia. W Tekna+ (silnik 1.3 158 KM, automat, AWD) nie ma tej opcji.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może da się przez OBD2 włączyć, z menu serwisowego lub Consulta?
Można też spytać Nissana jakiej wersji lub opcji dotyczy opis w polskiej instrukcji dla modelu MY23?

@hulingpamiętasz, że w J10 było także podświetlenie nóg kierowcy i pasażera? Chłodzony był schowek i podłokietnik nawet i to także w wersji Acenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aquariusmaxJak go kupowałem, to pytałem o to i serwisanci twierdzili, że się nie da. Może przez 2 lata coś się zmieniło.

Faktycznie, było podświetlenie nóg dla przednich foteli. Ja sobie nawet dołożyłem dodatkowe lampki pod fotelami, żeby świeciły pod nogi pasażerów z tyłu.

Chłodzonego podłokietnika nie miałem. Ale w Skodzie Fabii z 2012 roku miałem 2 chłodzone schowki. Ten duży po prawej stronie i mały schowek na puszkę 0,33 z lewej strony. Było w niej też automatyczne zamykanie szyb.

@PRIMARa ja myślałem, że w tej najbogatszej wersji jest automatyczne ryglowanie drzwi. To po co o tym piszą w instrukcji?

A automatyczne parkowanie ktoś ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, huling napisał:

@aquariusmaxJak go kupowałem, to pytałem o to i serwisanci twierdzili, że się nie da. Może przez 2 lata coś się zmieniło.

Faktycznie, było podświetlenie nóg dla przednich foteli. Ja sobie nawet dołożyłem dodatkowe lampki pod fotelami, żeby świeciły pod nogi pasażerów z tyłu.

Chłodzonego podłokietnika nie miałem. Ale w Skodzie Fabii z 2012 roku miałem 2 chłodzone schowki. Ten duży po prawej stronie i mały schowek na puszkę 0,33 z lewej strony. Było w niej też automatyczne zamykanie szyb.

@PRIMARa ja myślałem, że w tej najbogatszej wersji jest automatyczne ryglowanie drzwi. To po co o tym piszą w instrukcji?

A automatyczne parkowanie ktoś ma?

W J11 z 2019 roku nie miałem chłodzonego schowka ani automatycznego ryglowania drzwi. Nie było też podświetlenia nóg. Miałem wersję Acenta

W J12 (Tekna+) też nie ma chłodzenia schowka, automatycznego ryglowania drzwi i podświetlenia nóg. Nissan chyba zaczął oszczędzać ;)

Z materiałów umieszczonych na stronie Nissana wynika, że automatyczne parkowanie występuje w samochodach z napędem e-power w wersjach Tekna i Tekna+. Trochę to wkurzające, bo w J11 było ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2024 o 18:23, JaroSz napisał:

Z materiałów umieszczonych na stronie Nissana wynika, że automatyczne parkowanie występuje w samochodach z napędem e-power w wersjach Tekna i Tekna+. Trochę to wkurzające, bo w J11 było ...

Potwierdzam. W moim aucie w wersji Tekna mam automatyczne parkowanie. Chociaż chyba najlepiej działa jak ma dużo miejsca do parkowania ? W moim garażu podziemnym słabo sobie radzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...