Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Diagnoza aparatu zapłonowego K11


Andrzej0808
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z aparatem zapłonowym/iskra. Na samym początku objaw był taki że w zimne dni jak nagle się ochłodziło w nocy bardzo trudno mi zapalał samolot aż w końcu przyszedł taki dzień że nie odpalił wcale mimo piłowania go na nowym akumulatorze. Wypiąłem jedną świecę włożyłem gruby drut przyłożyłem do masy iskra była ale koloru różowo-pomarańczowego dość mała więc wyszedłem z założenia że pewnie cewka wysokiego napięcia poszła a że mam drugi może niezbyt do końca sprawny ale myślałem że wykorzystam pewne części od niego. Finał jest taki że po oczyszczeniu tego aparatu oczyszczeniu palca kopułki która była zdrowa ale mimo wszystko zeszlifowałem tam te końcówki ładnie poskładałem również chciałem wymienić tą cewkę która jest na zewnątrz. W międzyczasie zadzwoniłem do mojego mechanika i powiedział mi że niepotrzebnie ruszałem aparat bo mimo wszystko na pomarańczowej świecy i tak by dał radę i zasugerował mi że to jest brak ciśnienia na garach i to może być główną przyczyną  nie odpala. Niemniej aparat nie wydaje z siebie teraz żadnej iskry mimo tego że porobiłem sobie zdjęcia ustawienia zresztą aparatu nie idzie włożyć inaczej ani palca inaczej dlatego że w aparacie na wale rozrządu jest frez mimośrodowo a na palcu tylko od tyłu jest otwór do przykręcenia jedyne co to jest ta tarczka chociaż i tak wygląda na to że poprzez pewne wyżłobienie z planowanie z jednej strony ośki też nie da się inaczej ją założyć można ją odwrócić ale w innym położeniu nie można .... Nie mam komputera do samochodu i nie wiem jak sprawdzić jak dociec co tak właściwie jest w tym aparacie zapłonowym co się stało czy może mi ktoś pomóc . Andrzej telefon 729 984 988 lub mail agilewski@interia.pl ... Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...