Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Trzeci przegląd gwarancyjny


woymax
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wkrótce czeka mnie trzeci przegląd gwarancyjny i zastanawiam się czy jest sens go robić, ponieważ auto i tak już traci gwarancję. Czy orientujecie się co wchodzi w skład OT3 oraz jakie mogą być przybliżone koszty ?

1.3 158 Km , przebieg 45 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopytaj. Nie wiem jak teraz. Ale jeszcze w zeszłym roku gdy robiłem przegląd w aso miałeś (niby) asistance w gratisie . Nie wiem jaknibecnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem piąty przegląd i asistance jest w gratisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dwa lata chyba płyn hamulcowy poza standardem. I nie wiek czy nie chłodniczy. Nie pamiętam.
Ja robiłem 6ty . Ale miałem tylko swoje oleje . Żeby mieć stempel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama robicizna to chyba 300 zl
Plus ichniejsza podkładka.
Ale z hamulcami czy płynem chłodnicy plus własny olej ok 700.

Na początku full ok 100 1200.
Ale to już było dawno.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co dwa lata płyn hamulcowy,co pięć chłodniczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 4.11.2023 o 23:13, woymax napisał:

Witam. Wkrótce czeka mnie trzeci przegląd gwarancyjny i zastanawiam się czy jest sens go robić, ponieważ auto i tak już traci gwarancję. Czy orientujecie się co wchodzi w skład OT3 oraz jakie mogą być przybliżone koszty ?

1.3 158 Km , przebieg 45 tys

Podczepię sie, temat połączony z przeglądami.

Robię trzeci przegląd w tym tygodniu, koszt przewidywany ok 1600 zl z dezynfekcja i napełnianiem klimy.

Mam pytanie, czy podczas przeglądu serwis nissana powinien zajrzeć do pamięci komputera? Przy umawianiu serwisu, powiedzieli mi, ze nie należy to do przeglądu. Musza mieć podstawy żeby to zrobić. Pytali czy świeci sie jakaś kontrolka. Jeżeli nie, to nie ma podstaw aby wyczytać błędy z pamięci.

Jest jeszcze gwarancja, wiec naiwnie myślałem, ze sprawdza błędy i przy okazji w ramach gwarancji naprawia.

Mam pytanie, czy mogą wystąpić usterki w samochodzie, które nie są sygnalizowane lampkami kontrolnymi?

W poprzednim J11 miałem cos takiego, odczytane w nieautoryzowanym serwisie "uszkodzony sensor nasłonecznienia kabiny" . Pisze z pamięci wiec moze trochę przekręciłem.

Oczywiście żadna kontrolka sie nie święciła. Było to krótko po ostatnim przeglądzie u nissana  w czasie trwania gwarancji. Czyli Nissan olal, chyba ze usterka nastąpiła nieco później.

W związku z tym, ze kończy sie gwarancja w obecnym J11 pojechałem do niezależnego warsztatu aby sprawdzili czy są usterki w pamięci. Jest blad C1A16 - sensor odstępu. W tym warsztacie stwierdzili od razu, ze moze to być przyczyna zabrudzenia czujki, czy rysa na obudowie. Czyli nie podlegałoby to gwarancji.

Oczywiście zgłoszę to i zastanawiam sie jak serwis Nissana podejdzie do tego problemu?

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze kiedyś było inaczej, a moze to kwestia relacji. Ale jak byłem na ostatnim przeglądzie przed gwarancją to przetrzepali mi dokladnie i wymienili na gwarancji tylne wahacze i amorki w J10 (rok 2011)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, karoln napisał:

Podczepię sie, temat połączony z przeglądami.

Robię trzeci przegląd w tym tygodniu, koszt przewidywany ok 1600 zl z dezynfekcja i napełnianiem klimy.

Mam pytanie, czy podczas przeglądu serwis nissana powinien zajrzeć do pamięci komputera? Przy umawianiu serwisu, powiedzieli mi, ze nie należy to do przeglądu. Musza mieć podstawy żeby to zrobić. Pytali czy świeci sie jakaś kontrolka. Jeżeli nie, to nie ma podstaw aby wyczytać błędy z pamięci.

Jest jeszcze gwarancja, wiec naiwnie myślałem, ze sprawdza błędy i przy okazji w ramach gwarancji naprawia.

Mam pytanie, czy mogą wystąpić usterki w samochodzie, które nie są sygnalizowane lampkami kontrolnymi?

W poprzednim J11 miałem cos takiego, odczytane w nieautoryzowanym serwisie "uszkodzony sensor nasłonecznienia kabiny" . Pisze z pamięci wiec moze trochę przekręciłem.

Oczywiście żadna kontrolka sie nie święciła. Było to krótko po ostatnim przeglądzie u nissana  w czasie trwania gwarancji. Czyli Nissan olal, chyba ze usterka nastąpiła nieco później.

W związku z tym, ze kończy sie gwarancja w obecnym J11 pojechałem do niezależnego warsztatu aby sprawdzili czy są usterki w pamięci. Jest blad C1A16 - sensor odstępu. W tym warsztacie stwierdzili od razu, ze moze to być przyczyna zabrudzenia czujki, czy rysa na obudowie. Czyli nie podlegałoby to gwarancji.

Oczywiście zgłoszę to i zastanawiam sie jak serwis Nissana podejdzie do tego problemu?

 

Daj znać jak poszło i co ostatecznie zrobili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, karoln napisał:

Podczepię sie, temat połączony z przeglądami.

Robię trzeci przegląd w tym tygodniu, koszt przewidywany ok 1600 zl z dezynfekcja i napełnianiem klimy. później.

 

Ja bym sobie dal spokoj z ASO. 

Olej z filtrem + wymiana 300

Filtr kab i silnika 100 (kupic i wymienić sammemu)

Jesli wymiana hamulcowego i/lub chłodziwa to max po 200

Wiec razem 800 

 

A w ASO mowili 1600 to krzykna na koniec 1800 bo to i tamto. W koncu widzą ze golą ostatni raz😊

 

Edytowane przez JackSet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie nie.

Na samym początku miałem problem - włączania sie trybu awaryjnego . Na autostradzie nagła utrata mocy. - brak błędów.

Po wizycie w ASO - coś wymienili. miałem tylko w opisie - diagnostyka.

Ale od 4 lat nic sie nie dzieje.

Podobnie - nieszczelność w układzie dolotowym . Brak błędów.

ALe za to błąd w hamulcu tylnym wyskakiwał co kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Gdyni do każdego raportu z przeglądu dołączany jest wydruk błędów z Consult-a. Tylko co z tego, skoro nic z nimi nie robią jeżeli ich status to "Past". Nawet nie weryfikują....Ja miałem ostatnio zaraportowane błędy braku komunikacji z głośnikami oraz błąd czujnika sprzęgła (czy jakoś tak). Na pytanie co dalej - Nic, bo błędy mają status past:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dokładnie, potwierdzę.
U mnie było to samo z czujnikiem hamulca tylnego.
Jest w pamięci jako stary.
Tzn wystąpił- gdy kontrolka gasnie.
Jest do wykasowania. I tak kasowali 5 razy. Aż ktoś sienzlitowal i wymienili zacisk. I jakoś już nie ma past błędu....

Co aso to inna polityka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.11.2023 o 15:20, woymax napisał:

Daj znać jak poszło i co ostatecznie zrobili

Potraktowali to jako zgłoszenie gwarancyjne. Stwierdzili, ze nic nie znaleźli, ale na wszelki wypadek wgrali jakieś nowe oprogramowanie dozyczace tej usterki, które moze pomoc. Myślę, ze to była wymówka z tym software aby uspokoić klienta i go spławić.

Drążyli temat, czy kontrolka pokazująca usterkę (taki dwa samochody jak by jeden wpadł na tył drugiego) migała, czy świeciła ciągle? Nie wiem co jest lepsze i jak jest różnica.  

Koszt przeglądu ponad 1400zl. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Właśnie jestem po III przeglądzie gwarancyjnym w Japan Motors Sosnowiec. Wymieniono olej + filtr, filtr kabinowy, wykonano test akumulatora - dostałem wydruk z wykresem i parametrami aku, podpięcie pod komputer w celu wykrycia błędów- dostałem wydruk. sprawdzono według check listy "Nissan Technician Job List" 82 punkty, dostałem na to papiery. Tylko pytanie czy to faktycznie zostało zrobione? :) . Całość z umyciem samochodu trwała 3h, dostałem samochód zastępczy i pojechałem do domu i tak niema szans na kontrole/weryfikacje mechaników. Za całość zapłaciłem 1320zł    

Edytowane przez Malycom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Malycom napisał:

 Właśnie jestem po III przeglądzie gwarancyjnym w Japan Motors Sosnowiec. Wymieniono olej + filtr, filtr kabinowy, wykonano test akumulatora - dostałem wydruk z wykresem i parametrami aku, podpięcie pod komputer w celu wykrycia błędów- dostałem wydruk.

Za całość zapłaciłem 1320zł    

Cena w miare ok.

Jak robilem taki przeglad (3 czyli tzw. mały) 5 lat temu to kosztowalo ok. 700 zl po zniżkach. Ale bez kabinowego i powietrza, bo sam zawsze wymieniałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką gwarancie, ale nie do końca jestem przekonany czy wato. Jak zapytałem w serwisie co ona obejmuje, to miły pan powiedział, że lepiej porozmawiajmy co  obejmuje  :)  sugerując, że to trochę "LIPA"  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było dotychczas na rok +1165PLN (a potem kolejny rok 1270PLN) - to dla przebiego do 100tys km

Na dwa lata od razu 2435PLN - do przebiegu 100tys.

Czy coś się zmieniło - nie wiem, bo od kiedy dystrybutorem Nissana została firma Astara zaczął się w PL jeden wielki burdel. 

 

Czy warto? Moim zdaniem przy tych cenach warto (szczególnie jak nie miałeś w ramach podstawowej gwarancji likwidowanych wycieków oleju od strony pokrywy rozrządu i zaworów oraz wymienianego skraplacza klimatyzacji). Te dwie awarie wystąpią  na 99% w silniku 1.3 w przeciągu 5 lat a jak zdecydujesz się usuwać je w ASO po gwarancji to zapłacisz złotem wartym więcej niż te 2,5tys.

 

Edytowane przez zeke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy orientuje się ktoś ile kosztuje przedłużenie gwarancji na dodatkowe dwa lata ? zastanawiam się czy warto

Czy warto to zależy jak na to się patrzy. Ja mając qq na dodatkowej gwarancji miałem przykre doświadczenie z padniętym sprzęgłem, którego ona nie obejmuje. Nastąpiła kompletna wymiana sprzęgał i dwumasy. Centrala Nissana zdecydowała się partycypować w kosztach, ja miałem do pokrycia koszty robocizny 2,5k, natomiast części ok 7 tys. opłacił Nissan. Serwisant przekazując info sam trochę był zaskoczony decyzją centrali stwierdził, że pod uwagę najprawdopodobniej wzięto fakt, że mam rozszerzona gwarancję, gdyż normalnie w takiej sytuacji całą kwotę pokrywa klient.
Teraz w ramach dodatkowej gwarancji mam mieć wymieniony czujnik temperatury spalin.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...