Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Szyby tylne, prowadnice


ahilles
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, ahilles napisał:

czym najlepiej można przesmarować prowadnice?

Zarówno prowadnice, jak i uszczelki drzwi/klap powinniśmy przesmarować wazelinką. Dostaniesz nawet w aptece. Drzwi nie przymarzną i szybki śmigają bez oporów.

Spray z silikonem też jest OK.

Edytowane przez Bilunia
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec, jak masz problem z tylnymi szybami to pierwsze co, to sprawdz czy nie ma tam brudu albo jakichs smieci. czasami to tylko kwestia wyczyszczenia 😌 jak to nie pomoze, to mozna uzyc specjalnego smaru do prowadnic szyb. najlepiej taki na silikonowej bazie, bo nie zaszkodzi gumom uszczelniajacym i plastikom. 😎 znajdziesz to w kazdym sklepie motoryzacyjnym, a nawet na stacjach benzynowych. tylko pamietaj, zeby nie nakladac tego za duzo, bo potem to bedzie wszedzie, tylko nie tam gdzie trzeba. 😅 a jak juz nałożysz, to kilka razy otworz i zamknij szybe, zeby ten smar dobrze sie rozprowadzil. jak masz jakis stary pędzel to mozesz nim smar rozprowadzic, zeby bylo rownomiernie. 👍 i nie zapomnij potem wytrzec nadmiaru, bo jak sie kurzy to bedzie lipa. 🧽 i tak ogolnie to dobrze jest te prowadnice smarowac regularnie, zeby potem nie bylo niespodzianek. jakby co to mozna tez sprawdzic czy szyba chodzi rowno, bo jak jest krzywo to tez moze ciezej chodzic. no i to chyba tyle, trzymaj sie i powodzenia! 👊😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem to samo po paru latach w J10. To przez rzadkie uzywanie tylnych szyb.

I (o zgrozo 🤪) żonka kiedyś wręcza mi kremik i mówi "a posmaruj no to tam"20231110_112607.thumb.jpg.db507250433cf3a82a8c77f22a7ba1bd.jpg

ja tylko dobrałem narzedzia 😁 od starych golarek do przeczyszczenia i napackania do prowadic.20231110_112716.thumb.jpg.380d0c95d59ed77103b3ca18e5149d9f.jpg

Zaleta to nie brudzi i ladnie pachnie.

Edytowane przez JackSet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, JackSet napisał:

... żonka kiedyś wręcza mi kremik...

Szkoda tylko, że zasłoniłeś paluchami nazwę firmy tego kremiku:bezradny:

Edit.

Ale już znalazłem aflofarm-krem-do-rak-glicerynowo-cytryno

Edytowane przez Bilunia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Bilunia napisał:

Szkoda tylko, że zasłoniłeś paluchami nazwę firmy tego kremiku:bezradny:

Edit.

Ale już znalazłem aflofarm-krem-do-rak-glicerynowo-cytryno

Nie mialem upoważnienia 😷 ! A i prowizji nie uzgodnienilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze mam taki patent od żony, tj. do smarowania prowadnic w jej orbitreku.20231112_173533.thumb.jpg.436b3f5b4f89ad931e84b58159707854.jpg20231112_173545.thumb.jpg.b244d6eb3eba654c78d235e700637612.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...