Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z chlodzeniem


Micossos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i blagam o pomoc. Mam problem z moją almera 1.8 benzyna. Samochód się przegrzewa ale nie gotuję się. Cały czas utrzymuje się zbyt wysoka temperatura. Wiatrak się nie załącza wcale. Tylko w momencie kiedy odepnę wtyczkę czujnika temperatury ruszają oba a kiedy podepnę czujnik samochód odrazu dostaje obciążenie i wiatraki stają . Czujnik temperatury wymieniony. Termostat wymieniony. Przekaźniki wymienione. Nie wiem o co tu chodzi. Klima tez nie włącza wiatrakow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przegrzewanie silnika to zawsze stres, szczegolnie jak wiatraki nie dzialaja, ze czujnik temperatury i termostat sa juz po wymianie, to zawsze pierwsza linia obrony. skoro wiatraki ruszaja bez czujnika, to wyglada na to, ze elektryka dziala. moze to byc problem z samym obwodem czujnika. 🤔jak przekazniki sa nowe, to tez jedna rzecz mniej na liscie. ale sprawdzales bezpieczniki i okablowanie? czasami cos tam moze byc nie tak i daje taki efekt. 🛠️a z ta klima to tez ciekawa sprawa, bo ona tez powinna wlaczac wiatraki. moze to jakis problem z komputerem pokladowym albo z modułem sterujacym wentylatorami. warto by to komputerem diagnostycznym przeskanowac, moze jakis blad wyskoczy, co da wskazowke. na twoim miejscu zaczalbym od podpiecia pod komputer diagnostyczny, zeby zobaczyc czy nie ma jakichs bledow. jesli to nic nie da, to bym szedl dalej i sprawdzal dokladniej okablowanie i moduly sterujace. jak masz mozliwosc, to moze jakis elektryk by na to okiem rzucil, czasem potrzebny jest fachowiec od takich elektrycznych zagadek. 😓💡trzymam kciuki, aby szybko udalo ci sie to rozwiazac i zeby almera znowu jezdzila jak nalezy. 🍀✌️

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...