Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

błędy P123A, P023A (J11 1.3 140KM)


cysiu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od jakiegoś czasu pojawiają się takie błędy: (raz wykasowałem je, innym razem  zniknęły samoistnie)

P123A Turbocharger/Supercharger Boost sensor (tu nie wiem czy dokłądnie taki opis bo pojawia się tylko oznaczenie P123A)

P023A - Turbocharger (TC) Intercooler cooland pump - open circuit

 

Ktoś miał takie błędy ? z tego co znalazłem może być uszkodzona wiązka przy wtyczce od czujnika (przetarte/zerwane kable) ale nie wiem gdzie szukać tej wtyczki.

Na YT są filmiki pokazujące wtyczki ale nie znalazłem żadnego (bądź źle szukałem) który odnosił by się do Qashqai'a i nie wiem gdzie jej szukać aby upewnić się że to to...

 

Może ktoś już przechodził przez podobne problemy i ma jakieś rozwiązanie....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto obejrzeć silnik od spodu. Kiedyś przy wymianie oleju zauważyłem wiązkę która ocierała się o taki metalowy płaskownik, znajdowała się nad skrzynią biegów, widoczna od spodu. Zabezpieczyłem taśmą i podkładką filcową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę musiał się temu przyjżeć jak znowu się pojawią bo na chwile obecną podociskałem wszystkie wtyczki które znalazłem w obrębie silnika (ale patrząc tylko od góry)  i błędy zniknęły. Ale które wtyczka mogła zadziałać nie wiem :)

Dodatkowo uzupełniłem płyn chłodniczy bo był dużo dużo poniżej minimum, ale też nie wiem czy to miało jakikolwiek wpływ.... Robiłem wszystko na raz......

od tamtej pory przejechane > 250km i błędów brak

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Aktualizacja: wtyczki wyglądały ok, błąd co jakiś czas sie pojawiał i kasował, nie było reguły na to...

Aktulanie, po wymianie dodatkowej pompy (144B06803R) ponad 600KM i błedów nie ma... i mam nadzieję że już będzie ok....

image.png.ce30244a96897e33f6f007bf3943a6e1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...