Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

dziwna aktywacja ESP oraz kontrolka ręcznego


Roberto266
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nawiązując do tytułu, w moim Nissanie J10 z 2009r od dwóch tygodni samoistnie zaczęła podświetlać się sygnalizacja ESP,  oczywiście bez wcześniejszego włączenia klawiszem, ale tylko na zegarze, klawisz dolny jest niepodświetlony w pozycji OFF, dzieje się tak tylko wcześnie rano i jeśli auto stoi przez dłuższy czas po jakiś opadach deszczu, nawet nie wielkich, po nagrzaniu silnika i powtórnym odpaleniu, problem znika. Mało tego, po paru dniach zaczęła wariować kontrolka ręcznego, tak jakby był zaciągnięty, a w trakcie jazdy kontrolka potrafi zgasnąć i co jakiś czas zaświecić się sama. Sytuacja jest identyczna jak z ESP, kontrolka wariuje tylko wcześnie rano lub po opadach… wiem że będę się musiał z tym udać prawdopodobnie do jakiegoś elektryka, ale pytam, ponieważ ktoś z Was miał podobny problem, może to tylko jakaś wilgoć gdzieś się wdarła i może mógłbym temu zaradzić sam. Bardzo proszę Was o jakąś rade lub wskazówkę

Pozdrawiam Wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Sprawdź poziom płynu hamulcowego w zbiorniczku wyrównawczym i czujnik jego poziomu.

 

Pozdrawiam.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za te podpowiedzi ! były celujące, oczywiście błedy były również ale wykasowane,  oparły się na bardzo małym stanie płynu hamulcowego, wymienie również klocki tylne. Doradźcie mi jeszcze ile tam wejdzie tego płynu, chce wymienić całość, bez żadnych dolewek. Nie wiem ile mam kupić, no i oczywiście jaki płyn polecilibyście do QQ z 2009r benzyna 1600

Pozdrawiam Wszystkich i jeszcze raz dziękuje !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Radziłbym na razie płynu nie wymieniać, tylko uzupełnić poziom i "jeździć obserwować". Jeśli płynu będzie ubywało, to prawdopodobnie do wymiany hydrauliczny wysprzęglik sprzęgła.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za podpowiedz, ale nie za bardzo wiem co tam był za płyn, w zbiorniczku jest go minimalnie, czy moge zrobić dolewke z obojętnie jakiego płynu ???

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...