Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

farelka

r5k4
 Share

Recommended Posts

może ktoś w tym dziale pomoże:

Witam. Mam "farelkę" (dodatkowa nagrzewnica elektryczna) w samochodzie. Przed mrozami chcę sprawdzi czy działa. Jakie warunki muszą być spełnione aby się załączyła. Z jakich czujników bierze sygnał. Do czego doszedłem jest na poniższym schemacie. Brakuje mi gdzie biegną przewody z przekaźników (styk nr.1) oraz przewód niebieski farelki. Zdjęcie puszki poniżej.

1699800250294.jpg

1699800250300.jpg

•  

że

• 2 weeks later...

Taki opis widnieje w instrukcji. Też próbuję sprawdzić czy działa.1444596217_Screenshot_20231124_175359_SamsungNotes.thumb.jpg.e9b394393603314098707ae6cc04ef77.jpg

OPIS SYSTEMU

BCM steruje grzejnikiem PTC (dodatnim współczynnikiem temperaturowym), odpowiadającym sygnałowi włączenia wentylatora, temperaturze otoczenia

temperatura płynu chłodzącego silnik, prędkość obrotowa silnika, stan silnika, sygnał zamrożenia odcięcia zasilania elektrycznego i akumulator

Napięcie-

BCM wysyła sygnał PTC ON do IPDM E/R poprzez komunikację CAN.

BCM ocenia, czy można włączyć PTC, na podstawie stanu każdego czujnika (temperatura otoczenia, silnik

prędkość, temperatura płynu chłodzącego silnik itp.). Jeśli uzna, że PTC można włączyć, wysyła sygnał włączenia przekaźnika grzałki PTC

zgodne z IPDM E/R poprzez komunikację CAN.

• 2 weeks later...

doszedłem trochę dalej. Więc przewody ze styku przekaźnika nr 1 łączą się ze stykami nr. 11 i 12 w IPDM. Zgodnie ze schematem spirale /niebieski + żółty/ są zmostkowane. Sprawdzałem w samochodzie i nie są. Spirale działają.