Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

farelka


r5k4
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

może ktoś w tym dziale pomoże:

Witam. Mam "farelkę" (dodatkowa nagrzewnica elektryczna) w samochodzie. Przed mrozami chcę sprawdzi czy działa. Jakie warunki muszą być spełnione aby się załączyła. Z jakich czujników bierze sygnał. Do czego doszedłem jest na poniższym schemacie. Brakuje mi gdzie biegną przewody z przekaźników (styk nr.1) oraz przewód niebieski farelki. Zdjęcie puszki poniżej.

1699800250294.jpg

1699800250300.jpg

 
  •  

że

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Taki opis widnieje w instrukcji. Też próbuję sprawdzić czy działa.1444596217_Screenshot_20231124_175359_SamsungNotes.thumb.jpg.e9b394393603314098707ae6cc04ef77.jpg

OPIS SYSTEMU

 BCM steruje grzejnikiem PTC (dodatnim współczynnikiem temperaturowym), odpowiadającym sygnałowi włączenia wentylatora, temperaturze otoczenia

 temperatura płynu chłodzącego silnik, prędkość obrotowa silnika, stan silnika, sygnał zamrożenia odcięcia zasilania elektrycznego i akumulator

 Napięcie-

 BCM wysyła sygnał PTC ON do IPDM E/R poprzez komunikację CAN.

 BCM ocenia, czy można włączyć PTC, na podstawie stanu każdego czujnika (temperatura otoczenia, silnik

 prędkość, temperatura płynu chłodzącego silnik itp.). Jeśli uzna, że PTC można włączyć, wysyła sygnał włączenia przekaźnika grzałki PTC

 zgodne z IPDM E/R poprzez komunikację CAN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

doszedłem trochę dalej. Więc przewody ze styku przekaźnika nr 1 łączą się ze stykami nr. 11 i 12 w IPDM. Zgodnie ze schematem spirale /niebieski + żółty/ są zmostkowane. Sprawdzałem w samochodzie i nie są. Spirale działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...