Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

kupiłem micrę, jakie rzeczy do wymiany ? 1.4


hetman83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno kupiliśmy Micrę K12 2004r 1.4benzynę 88KM. Całe życie jeżdżę oplami ale ta micra dla żony i sam też nią śmigam.

Nie znam dobrze tej marki ale powoli mam zamiar poznawać:) na początek chce wymienić olej, filtr oleju, powietrza, kabinowy.

Czy filtra paliwa posiada to autko ?? nigdzie go nie widzę....

Ten 1.4 jest na łańcuchu podobno i nie trzeba go wymieniać ?

Na jakie rzeczy na początek zwrócić uwagę i sprawdzić, ewentualnie wymienić? Szkoda że nie ma na tyle tarcz, tylko bębny. Albo tarczo bębny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam nie w temacie  też kupiłem micrę żonie i nie mogę zlokalizować czujnika od temperatury zewnętrznej  zerknął byś u siebie gdzie on powinien być od też   Mam opla   astrę h   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj jest z przudu wnęki lewego koła osłonięty nadkolem.

Edytowane przez Bilunia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety obok zamka nie ma go nic innego chyba mi nie zostawanie jak zdjęcie tego zderzaka i  szukania zapytam się tak ma ktoś fotkę jak on wygląda ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 13.12.2023 o 18:41, Wiesiek_Almera napisał:

Dziękuję za informację wtyczkę chyba już zlokalizowałem.  Jest na 4piny a czujnika niestety brak 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli fabrycznie nie było czujnika temperatury,, to masz jeszcze do wymiany licznik i trzeba uzupełnić przewód od dużej wtyczki po lewej stronie pod deską rozdzielczą do licznika. Przerabiałem to w tamtym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Wiesiek_Almera napisał:

Jeżeli fabrycznie nie było czujnika temperatury,, to masz jeszcze do wymiany licznik i trzeba uzupełnić przewód od dużej wtyczki po lewej stronie pod deską rozdzielczą do licznika. Przerabiałem to w tamtym roku.

Moim zdaniem na 100 % powinen być czujnik micra 2009 rok   Polski salon co mam powiedzieć nie znam historii  co do napraw  a. Byłym napewno jakaś. 

IMG_0753.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest wtyczka bez czujnika, to dokup czujnik.

Możesz sprawdzić instalację przez podpięcie rezystora około 1 kom w/g rysunku:

Czujnik TZ.jpg

Edytowane przez Wiesiek_Almera
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...