Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sonda O2 i inne do wymiany


Sucks_one
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Po wymianie katalizatorów pojawił auto zaczęło oddychać pełną piersią ale po przejechaniu kilkudziesięciu km wyrzuciło błąd sondy bank2 sensor2 P0159 (slowresponse), P0158 (high voltage) oraz P0157 (low voltage).

Przed wymiana kata wyrzucało tylko błąd jak dobrze pamiętam P0430. Nie wierze w zbiegi okoliczności i wydaje mi się że sonda mogła być np uszkodzona przy wymianie wkładu kata albo też źle podłączona?

Tak czy inaczej chciałem się zabezpieczyć i mieć w zanadrzu sondę. Czy warto brać zamiennik np NGK czy tylko OEM ? 

Druga sprawa to cewka....zamiennik czy OEM ?

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnei sondy padly i to mogło być przyczyną ( albo jedna z przyczyn ) padniecie kata. Procedurę diagnostyczną można zroić tylko poprzez Consulta albo inny tester ale coś topowego. 

NGK są bardzo dobre, Nissan do któryś modeli ( nie pamiętam które ) zamawił u nich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, najpewniej uszkodzone sondy przez rzeźników od katów. Sondy najlepiej OEM albo NGK, niestety znaleźć takie z pasującą wtyczką będzie mega problem, albo sprowadzic z USA albo tniesz kable i lutujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj będą sprawdzać co się wydarzyło z sondą. Ja na swoim podstawowym OBD mam na tej sondzie stałe napięcie 0,28V i ani drgnie, niezależnie od obrotów. NPD podaje numer NGK który wydaje się pasować.

Pewnie jutro do mnie przyleci. Kurde a dopiero co zamówiłem pompy i inne pierdoły do silnika :(

W każdym razie silnik po wymianie katów chodził jak pszczółka ale przez chwilę. Cieszy mnie to bo szykowałem się na rozbieranie góry co by sprawdzić luzy zaworowe :)

PS. Katy cięli z wykręconymi sondami.....przesłali mi fotki.

Edytowane przez Sucks_one
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ale niestety sonda potrafią się uszkodzić przy wykrecaniu, zwłaszcza jak siedziały tam kilkanascie lat. Tak czy inaczej trzymam kciuki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik chodzi jak pszczółeczka. Bank 2 to strona kierowcy.

Sonda NGK pasuje. W zasadzie porównując je wizualnie fabryczną są identyczne.

Spalanie również spadło ...całego baku nie spaliłem jeszcze ale widzę że jest szansa na 12,5l/100. Oczywiście nie pisze tutaj o średniej tylko minimalnym apetycie w mieście gdzie czasem stoi się w korku.

Teraz rozrząd i dożywocie :)

Dzięki za wsparcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd wez sobie albo ori albo Cloyes z USA, mam taki juz 50k km i wszystko bardzo dobrze działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już komplet OEM. Pompa wody, oleju uszczelki magistrali …

Wszystko jest i czeka. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...