Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

1.6 Dci , wentylator chłodnicy ktoś wymieniał ..... i alternator lekko zalany olejem


mc55
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam J11 z 2014 , 1.6 dci , automat. Dziś dotknęło i mnie, padł wentylator, a raczej śmigło poluzowało się na trzpieniu i wpada w rezonans i strasznie telepie całą ramką. Zamówiłem już nowy, ale pytanie do Was. Czy ktoś wymieniał w tym modelu ?

Pytam bo muszę to zrobić sam a nie mam za bardzo warunków i chcę wiedzieć na co się na stawić, czy da się go wyjąć bez demontażu chłodnic. Widzę ze część środkowa przedniego pasa jest  chyba możliwa do zdemontowania, czy ktoś podpowie ?

Druga rzecz, na alternatorze po prawej stronie , na plastikowym elemencie widać że jest pokryte olejem. Wytarłem, ale po zrobieniu ok 40 km znowu to samo. Wąż od spodu suchy, sprawdzałem dwa razy , od strony silnika też żadnego wycieku nie widać. Ktoś miał podobny przypadek ?

IMG_7035.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Jacoob napisał:

Zerknij na ten filmik  - generalnie raczej super łatwo nie jest

Dzięki, filmiik obejrzałem ale wcześniej już wymieniłem, w dci jest ciut gorzej bo wąż chłodnicy intercolera zasłania jedną śrubę mocowania chłodnicy. Jeśli ktoś ma podniesione auto albo kanał to nie ma problemu, ja robiłem niestety bez tych udogodnień i trzeba kombinować z odkręcaniem dolnych śrub wentylatora.   Dla osób co mają 1.6 dci to sprawdzajcie czy nie ma luzu na śmigle bo u mnie praktycznie odpadło (a wytrzymało ponad 200 tyś), ale w ASO powiedzieli mi że w tych modelach to była nagminna awaria nawet przy małych przebiegach.
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...