Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Micra k12, napięcie jest a żarówki nie świecą.


hetman83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent Nissan Micra K12 2004 1.4, żarówka podświetlenia tablicy nie działa, napięcie w kostce jest, napięcie w miejscu gdzie wkłada się żarówkę też jest, wkładam żarówki różne ale taki sam rodzaj i nic, wziąłem dobre kabelki (sprawdzone miernikiem) i łącze styki w miejscu gdzie wchodzi żarówka z żarówką obok, i żadna nie świeci, jak to jest możliwe ?? dla mnie to zagadka lasu. niemożliwe że wszystkie żarówki które sprawdzałem są złe, dwie były nowe a 1 używana. Szukałem bezpiecznika od tej żarówki ale jeśli były zły to chyba nie było by tam napięcia w kostce? Bezpiecznika nie mogę wygooglować, możliwe że go nie ma a żarówka ta jest połączona z prawym tylnym światłem postojowym które działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz miejsce masowania napiecie na mierniku moze ci pokazywac ale jak co zrobisz tester z zarowki moze nie swiecic. Ja obstawiam mase.
Przyloz tester do dodatniego bieguna w osadzeniu zarowki i minus gdzies do masy poza klapa bagaznika jak bedzie swiecic to slaba masa.




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biezesz zarowke 12v podpinasz do niej dwa kabelki do plusa i minisa. Potem plus przykladasz do miejsca styku "+" zarowki podswietlenia tablicy a drugi kabel minus przykladasz np gdzies do srubki badz innego elementu w bagazniku tak aby na nich nie bylo lakieru. Jesli zaswieci to slaba masa.

Wysłane z mojego moto g52 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem jak pisałeś i lampka się nie zapaliła. później sprawdziłem czy jest masa, połączyłem miernikiem blache w bagazniku i mase w gnieździe żarówki i piszczało więc jest ok, połączenie masy blachy w bagażniku z plusem w gnieździe pokazywalo 12V. żarówka sprawna a nie świeci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...