Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan qashai 2,0 DCI, 2011 rok ogrzewanie.


kosa1121
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry - zakupiłem w lecie w/w auto. Bardzo słabo teraz grzeje w zimie. Wskaźnik nagrzania silnika bardzo powoli sie podnosi. Czy to norma w tych autach, czy coś jest zepsute?

Edytowane przez kosa1121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze rozumiem chodzi o dlugi czas osiagania temperatury pracy przez silnik. Co oznacza długi czas ... bo dla jednych to 5 min a dla drugich 15. Ogólnie, to w warunkach niskich temperatur zewnetrzych, zwłaszcza jak pojazd stoi na zewnątrz to osiagniecie temperatury pracy chwile trwa. Jeśli jest włączone ogrzewanie wnętrza ten czas się rozciaga się dalej. Zależy to też od obciążenia również. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo się nagrzewa silnik do swojej temperatury pracy a tym samym słabo grzeje wewnątrz kabiny, ale kolega mówi, że diesle tak mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź termostat , jak przepuszcza wodę na chłodnice to będzie taki efekt 

Ja dziś stwierdziłem że u mnie też przepuszcza , a wymieniałem dwa lata temu.

Jazda 20 km przy - 3 stopniach Celsjusza , nawet nie uzyskał temperatury roboczej .

Edytowane przez Seba37
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybka diagnoza , po 15 km zatrzymałem się na poboczu . Maska w górę i sprawdzam węża do chłodnicy .

Oczywiście ciepły a chłodnica prawie gorąca , w dodatku kręci się wentylator chłodnicy. Po wyłączeniu sprężarki , oczywiście się zatrzymał .

Raczej przy takiej temperaturze, nie powinien chodzić .

Diesel się wolniej nagrzewa niż benzyna , ale bez przesady . Mam silnik 2.0 benzyna 

W poprzednim aucie w Stilo JTD taki efekt był przy -20 , przy sprawnym termostacie . Tam również tak sprawdziłem , ale wąż  był zimny chłodnica  również . Ciepło z pracy silnika chyba szło na ogrzewanie kabiny  . Nie było tam dodatkowej grzałki ptc .Poza tym grzał dużo lepiej niz QQ

 

Edytowane przez Seba37
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...