Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

P16bc taki błąd w Nissanie Qashqai J11 1.5dci 2019rok


kery
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , czy ktoś walczył już z takim kodem błędu P16bc, z tego co wiem to podobno słabe napięcie alternatora ,a co za tym idzie  zapala się check engine.

Usuwanie błędu daje spokój na może jeden dzień i znowu to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P16BC to błąd płynu chłodzącego silnik. Do sprawdzenia wiązka przewodów i złączki w obwodzie czujnika termostatu powietrza dolotowego ( złacze F338 styk 1 - około 12V i pod kątem przerwy i zwarcia ciagłość ma nie istnieć) , czujnik termostatu chłodnicy powietrza dolotowego ) złacze F338 styk 2 do modułu ECM złacze F318 styk 75 ciagłość ma istnieć. i modul ECM.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze, mi pokazało P16bc niskie napięcie alternatora?, Dla pewności wymieniłem akumulator bo miał niskie napięcie nawet po naładowaniu, .Dobra ok wymieniłem . Dzisiaj dla pewności wymieniłem regulator napięcia ,oryginał ale dalej to samo>.

Widze że wyskakuje drugi błąd P16bc 13, i ten informuje o termostacie, o niskiej temperaturze płynu?

Działałeś z takim problemem , pisze o termostacie , ale podobno są dwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Problem rozwiązany, przyczyną był tz. termostat/pompa obiegu wody. Jest to pod silnikiem z przodu za zderzakiem

Naprawa w Nissan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 7.02.2024 o 20:42, kery napisał:

Problem rozwiązany, przyczyną był tz. termostat/pompa obiegu wody. Jest to pod silnikiem z przodu za zderzakiem

Naprawa w Nissan

Jaki koszt takiej usługi w ASO Nissan?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
On 12/11/2023 at 7:06 PM, kery said:

Witam , czy ktoś walczył już z takim kodem błędu P16bc, z tego co wiem to podobno słabe napięcie alternatora ,a co za tym idzie  zapala się check engine.

Usuwanie błędu daje spokój na może jeden dzień i znowu to samo

Mozliwa korozja na stykach termostatu lub uszkodzony czujnik niskiej temperatury 22630

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...