Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Elektryczna klapa bagażnika


qsal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów, od kilku tygodni jestem posiadaczem Nissan Qashqai 140KM w wersji N-Connecta, wyposażonego w dodatkowy pakiet KOMFORT (min. otwierane elektrycznie klapa bagażnika). Co do jej obsługi mam kilka pytań do forumowiczów:

1. Cz istnieje możliwość ustawienia możliwości jej otwierania (przyciskiem z kabiny lub klapy, ewentualnie gestem nogą) bez konieczności załączania hamulca ręcznego? Po zatrzymaniu pojazdu i załączeniu hamulca przez Auto-hold (na co dzień jeżdżę z włączoną tą funkcją) i tak muszę załączać przyciskiem hamulec ręczny żeby uruchomić możliwość otwarcia klapy bagażnika (np. żeby dzieciaki mogły włożyć plecaki, czy żona zakupy). Niby nic wielkiego, ale już nie raz rodzinka puka w szybę kiedy po nich podjadę na parking, bo nie mogą dostać się do bagażnika. W poprzednich pojazdach nie miałem elektrycznie otwieranej/zamykanej klapy ale możliwość jej otwarcia nie była uzależniona od załączanie hamulca ręcznego.

2. Czy ktoś ma i usunął problem z załączaniem alarmu po otwarciu klapy bagażnika za pomocą gestu nogą gdy samochód był wcześniej zamknięty? Kilkukrotnie zdarzały mi się przypadki, gdy chcąc odblokować zamknięty pojazd i otworzyć klapę bagażnika za pomocą gestu nogą, uruchamia się klakson i kierunkowskazy (chyba alarm) ale sama klapa się otwiera. Oczywiście mam przy sobie kluczyk bezprzewodowy I-key. Sytuacja ta zdarza się przypadkowo (nie zawsze), niezależnie od tego czy pojazd zamykam poprzez pilot, czy przycisk na klamce drzwi lub na klapie bagażnika. Myślałem ze podczas otwierania samochód nie ma kontaktu z bezprzewodowym kluczykiem ale niezależnie od tego jak blisko go trzymam i tak dochodzi do sytuacji że czasem alarm się załącza. Takich przypadków nie odnotowałem otwierając klapę bagażnika zamkniętego wcześniej pojazdu poprzez zamontowany na niej przycisk (tutaj alarm nigdy się nie załączał). Nie ukrywam że możliwość otwierania nogą klapy zablokowanego pojazdu było głównym powodem dokupienia dodatkowego pakietu - bardzo to pomaga na zakupach, ale obecnie z tego nie korzystam bo nigdy nie wiem czy nie narobię hałasu pod marketem.

Z góry dziękuję wszystkim za udzielone odpowiedzi.

Edytowane przez qsal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko masz w instrukcji obsługi. Jak coś nie działa jak to jest opisane to jest gwarancja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką samą wersję, ale nigdy przy otwieraniu nogą nie włączył mi się alarm. Mówię o tym fabrycznym alarmie bez czujników w kabinie.

Co do otwierania bagażnika przez dzieci, to nie wiem, bo ja przeważnie sam otwieram bagażnik, ą że garaż mam lekko pod górkę, to zawsze zaciągam ręczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, qsal napisał:

Witam forumowiczów, od kilku tygodni jestem posiadaczem Nissan Qashqai 140KM w wersji N-Connecta, wyposażonego w dodatkowy pakiet KOMFORT (min. otwierane elektrycznie klapa bagażnika). Co do jej obsługi mam kilka pytań do forumowiczów:

1. Cz istnieje możliwość ustawienia możliwości jej otwierania (przyciskiem z kabiny lub klapy, ewentualnie gestem nogą) bez konieczności załączania hamulca ręcznego? Po zatrzymaniu pojazdu i załączeniu hamulca przez Auto-hold (na co dzień jeżdżę z włączoną tą funkcją) i tak muszę załączać przyciskiem hamulec ręczny żeby uruchomić możliwość otwarcia klapy bagażnika (np. żeby dzieciaki mogły włożyć plecaki, czy żona zakupy). Niby nic wielkiego, ale już nie raz rodzinka puka w szybę kiedy po nich podjadę na parking, bo nie mogą dostać się do bagażnika. W poprzednich pojazdach nie miałem elektrycznie otwieranej/zamykanej klapy ale możliwość jej otwarcia nie była uzależniona od załączanie hamulca ręcznego.

Wydaje się logiczne takie dzialanie. Inaczej na skrzyżowaniu każdy mógłby otworzyć Twój bagażnik. Przebiegający pies czy kot pod zderzekiem też. Dlatego potrzebne świadome dzialanie np. P lub Brake.

Czy ta sytuacja pojawia sie, gdy zamki są zamknięte? Tj.

1. podjeżdżasz, auto hold zadziałało i ktoś z zewnątrz chce otworzyc bagażnik?

czy

2. Podjeżdżasz, auto hold zadziałało i ktos wysiada i dopiero chce otworzyć bagażnik?

To dwie różne sytuacje.

Może kwestia odblokowanaia drzwi wchodzi w grę?

Edytowane przez JackSet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, JackSet napisał:

Wydaje się logiczne takie dzialanie. Inaczej na skrzyżowaniu każdy mógłby otworzyć Twój bagażnik. Przebiegający pies czy kot pod zderzekiem też. Dlatego potrzebne świadome dzialanie np. P lub Brake.

Czy ta sytuacja pojawia sie, gdy zamki są zamknięte? Tj.

1. podjeżdżasz, auto hold zadziałało i ktoś z zewnątrz chce otworzyc bagażnik?

czy

2. Podjeżdżasz, auto hold zadziałało i ktos wysiada i dopiero chce otworzyć bagażnik?

To dwie różne sytuacje.

Może kwestia odblokowanaia drzwi wchodzi w grę?

Bark możliwości otwarcie klapy istnieje zawsze gdy nie ma załączonego hamulca ręcznego

Faktem są renie zasady bezpieczeństwa o których wspominasz, jak możliwość otwarcia klapy przez osoby postronne np. na skrzyżowaniu, co jest oczywiście problemem, ale w poprzednim pojeździe bez elektrycznego otwierania bagażnika mogłem to zrobić i miałem świadomość niebezpieczeństwa (wydaje mi się ono mniejsze niż np. otwarcie tylnych drzwi i kradzież np torebki żony). Gorzej mogłoby by być gdyby klapę przypadkowo czujnikiem nożnym otwierali przechodnie lub przebiegające zwierzęta. W każdym razie ciekawi mnie czy jest możliwość otwierania klapy bez załączonego hamulca ręcznego, choć przyznaję, że po dłuższym czasie używania pojazdu odruchowo po zatrzymaniu złączam już ręczny.

 

11 godzin temu, huling napisał:

Mam taką samą wersję, ale nigdy przy otwieraniu nogą nie włączył mi się alarm. Mówię o tym fabrycznym alarmie bez czujników w kabinie.

Co do otwierania bagażnika przez dzieci, to nie wiem, bo ja przeważnie sam otwieram bagażnik, ą że garaż mam lekko pod górkę, to zawsze zaciągam ręczny.

Dzięki za informację.

Oczywiście alarm załącza się czasem przy otwieraniu klapy noga ale tylko jeżeli wcześniej pojazd był zamknięty (zablokowany).

Gdy stoi na prywatnym placu i nie jest "zablokowany np. przyciskiem na pilocie lub drzwiach", takie sytuacje nie mają miejsca.

Może to coś z zasięgiem pilota (np. słaba bateria) choć pojazd z tego roku i otwarcie klapy wykrywane jest jako włam - sam nie wiem.

O podobnym problemie już gdzieś czytałem przed zakupem pojazdu - nie wiem czy nawet nie na tym forum ale nie mogę znaleźć.

Edytowane przez qsal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, qsal napisał:

Bark możliwości otwarcie klapy istnieje zawsze gdy nie ma załączonego hamulca ręcznego

Faktem są renie zasady bezpieczeństwa o których wspominasz, jak możliwość otwarcia klapy przez osoby postronne np. na skrzyżowaniu, co jest oczywiście problemem, ale w poprzednim pojeździe bez elektrycznego otwierania bagażnika mogłem to zrobić i miałem świadomość niebezpieczeństwa (wydaje mi się ono mniejsze niż np. otwarcie tylnych drzwi i kradzież np torebki żony).

Bez elektrycznej klapy nadal jest zamknieta z zamka centralnego. Wystarczy go otworzyć. Czyli np u mnie jesli ktos chce otworzyć klape a ja jestem w srodku po prostu otwieram z przycisku wszystkie drzwi. 

Czyli rozumiem, ze nie odblokowuje u Ciebie zamka klapy otwarcie zamka centralnego? Dopiero P daje taką możliwość? Moze to i dobrze. Przypadkowe naciśnięcie gazu powoduje ruszenie, a to chyba nie byłoby dobre w momencie jao ktos grzebie w bagazniku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również do dziś nie miałem problemu z alarmem przy zamkniętym aucie otwierając klape nogą. Chociaż często z tego nie korzystam, wychodząc ze sklepu zazwyczaj juz kluczykiem otwieram klapę idąc do Auta 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem, jak Twój, z alarmem podczas otwierania bagażnika nogą (przy zamkniętym aucie) ma i ja.

W aso, niestety, wszystko działało poprawnie, więc muszę jeździć aż problem będzie częsty lub stały.

Ponadto mój egzemplarz informuje dwoma sygnałami o fotoradarze lub kamerze np na bramkach (telefon z odłączonym kablem). Aso twierdzi, że to niemożliwe. Nagrałem filmy, pokaże im przy kolejnej wizycie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to i głupie pytanie, ale czy każdy J12 ma alarm ? Mam 2023 Tekna+ i nie mam sygnału przy zamykaniu i otwieraniu samochodu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2023 o 14:47, JaroSz napisał:

Może to i głupie pytanie, ale czy każdy J12 ma alarm ? Mam 2023 Tekna+ i nie mam sygnału przy zamykaniu i otwieraniu samochodu ...

Mam tekne+ z 2022r. O alarmie dowiedziałem się w momencie "anomalii" z otwieraniem nogą klapy bagażnika. Wcześniej sądziłem, że nie ma alarmu. 

Wersją z tego roku, jeżeli dobrze kojarzę, nie ma pamięci dla ustawień fotela pasażera. Różnic pewnie jest więcej.

Edytowane przez Andrew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, JaroSz napisał:

Mam 2023 Tekna+ i nie mam sygnału przy zamykaniu i otwieraniu samochodu ...

Żarówki też Ci nie pulsują przy zamykaniu/otwieraniu auta, sygnalizując pracę AA ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, JaroSz napisał:

Może to i głupie pytanie, ale czy każdy J12 ma alarm ? Mam 2023 Tekna+ i nie mam sygnału przy zamykaniu i otwieraniu samochodu ...

Raczej nie stosuje sie sygnalu akustycznego, nawet z alarmem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Bilunia napisał:

Żarówki też Ci nie pulsują przy zamykaniu/otwieraniu auta, sygnalizując pracę AA ?

Przy zamykaniu dwa mignięcia kierunków, przy otwieraniu jedno mignięcie, albo odwrotnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2023 o 14:52, Andrew napisał:

Mam tekne+ z 2022r. O alarmie dowiedziałem się w momencie "anomalii" z otwieraniem nogą klapy bagażnika. Wcześniej sądziłem, że nie ma alarmu. 

Wersją z tego roku, jeżeli dobrze kojarzę, nie ma pamięci dla ustawień fotela pasażera. Różnic pewnie jest więcej.

Mam Tekna+  z listopada 2021 roku. Alarm jest i pamiec dla ustawien fotela pasazera jak i kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 24.12.2023 o 13:02, Bilunia napisał:

Zamknij auto z pilota, a następnie otwórz kluczykiem ... i stanie się jasność :laie_67:

potwierdzone doświadczalnie :) byłem przekonany, że moja wersja premiere edition auto-alarmu nie posiada i nawet w salonie zostałem w tym utwierdzony. Jest jednak miłe zaskoczenie.

Teraz czekam na kolejne jak przyjdzie aktualizacja związana AA bezprzewodowo :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 24.12.2023 o 13:02, Bilunia napisał:

Zamknij auto z pilota, a następnie otwórz kluczykiem ... i stanie się jasność :laie_67:

Ja miałem maskę otwartą, zamknąłem samochód (guzikiem na klamce) następnie zamknąłem maskę, wrażenie bezcenne jak zaczęło trąbić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...