Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Płyn chłodniczy Nissan L255N / L248


sensei
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1. Czym się różni Nissan Coolant L255N Premix KE90200045 od Nissan L248 Premix KE90299945 poza kolorem? 1 ze sprzedających w pewnym popularnym martkeplace'ie, który ma swoim asortymencie oba twierdzi, że poza kolorem to niczym.

2. Ile płynu muszę wlać do układu jeśli chcę wymienić płyn w HR13DDT? Czy 5l wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być ekstra Nissanowski,każdy płyn się nada.Teraz praktycznie wszystkie kulanty są do jednostek aluminiowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację, ale wciąż nie wiem czy jedyna różnica pomiędzy Nissan Coolant L255N Premix KE90200045 Nissan L248 Premix KE90299945 to kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, sensei napisał:

Dziękuję za informację, ale wciąż nie wiem czy jedyna różnica pomiędzy Nissan Coolant L255N Premix KE90200045 Nissan L248 Premix KE90299945 to kolor.

raczej tak, ale można lać każdy G12+. 

tu widać zamienniki i odpowiedniki

https://motoparts24.pl/make.asp?t=7&idm=132438

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

L255N jest na 4-5 lat. Zalewany fabrycznie. Kolor niebieski.

L248 jest na rok, dwa. Ale ASO pozwalają jeździć 4 lata (dziwne). Kolor zielony. Można mieszać z niebieskim.

Niebieski jest mniej higroskopijny, wytrzymuje wyższe temperatury i dzięki dodatkom nie starzeje się tak szybko.

Ja staram się używać części i płynów z pierwszego montażu, więc po 5 latach zalałem niebieski.

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć, chce również wymienić płyn chłodniczy i teraz wiem aby kupić Nissan Coolant L255N Premix ale jeszcze mam pytanie ile tego planu wchodzi do 1.6 DIG-T?

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz do instrukcji, tam jest informacja o pojemności układu dla Twojego silnika. Ja miałem w 1.2 coś około 5.5 l, ale wystarczyła bańka 5 l.

Jeśli potrzebujesz więcej, to trzeba kupić 5 l gotowego płynu i np. 1 l koncentratu 1:1, czyli po dolaniu 1 l wody destylowanej będziesz miał 7 l całości do nalania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

     
W dniu 21.03.2024 o 00:30, aquariusmax napisał:

 

Juke 1.2 DIG-T 115 Pojemność 0,6 litr. (Zbiornik), Pojemność 7,6 litr. (+ dodatkowy zbiornik)   Pojemność 0,6 litr. (Zbiornik), Pojemność 7,6 litr. (+ dodatkowy zbiornik
 
W dniu 21.03.2024 o 00:30, aquariusmax napisał:

Ja miałem w 1.2 coś około 5.5 l, ale wystarczyła bańka 5 l.

witam to nie jest pełna wymiana to tylko z chłodnicy i ze zbiorniczka ogółem to powinno wejść 7,6 litra tak jest w  nissan juke 1.2 dig-t

to chyba blizniacze silniki qq1.2 i juke1.2

1.6 dig-t  płyn 7,9 / 8,1 litra ale mechanicy idą na skróty i spuszczają tylko z chłodnicy i ze zbiorniczka a powinni tam gdzie są termostaty 1 idzie do pompy wody

2 do silnika

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brytyjska instrukcja J11 z 2014 roku informuje o 6,4 l (w tym 0.57 l zbiorniczka wyrównawczego).
ASO zużyło baniak 5 litrów L255N i 1 litr koncentratu odnieśli do magazynu (zapłaciłem za niego tyle, ile prędzej dział części podawał mi cenę za 5 litrów, coś ok. 178 zł).

image.png.b608bb723b596c3581727a5c64474dac.png

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...