Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ostrzeżenie - Usterka działania akumulatora. Oddaj do serwisu


Maarcel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przebieg 2000 km, z czego 1100 km zrobione w trasie. Auto ma 1,5 miesiąca.
Owszem, w mieście grzanie dupki i kierownicy, no ale "taki mamy klimat". Garażowany w temp. 12 stopni.

Serio akumulator ma już problem? Macie podobne doświadczenia? ;)

2023 Nissan Qashqai 54. Ostrzeżenie O Usterce Zarządzania Akumulatorem| Nissan PL

Dzięki

Maarcel

Edytowane przez Maarcel
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 2022r. 21 tys km, akumulator śmiga jak ta lala (dezaktywuje SS po uruchomieniu auta). Grzanie siedzenia i rączek używam.

Ale problemy ze składaniem lusterek (obydwa wymienione) i klapą bagażnika, póki co, serwis nie daje rady ogarnąć.

Ciekawe o który akumulator chodzi? Ten z komory silnika czy spod fotela pasażera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przebieg 23000 km od września 2022 i zero problemów z akumulatorami. Garażowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 22.12.2023 o 18:52, Maarcel napisał:

Przebieg 2000 km, z czego 1100 km zrobione w trasie. Auto ma 1,5 miesiąca.
Owszem, w mieście grzanie dupki i kierownicy, no ale "taki mamy klimat". Garażowany w temp. 12 stopni.

Serio akumulator ma już problem? Macie podobne doświadczenia? ;)

2023 Nissan Qashqai 54. Ostrzeżenie O Usterce Zarządzania Akumulatorem| Nissan PL

Dzięki

Maarcel

U mnie podobnie. Przebieg 1000km, nie używałem przesadnie ogrzewania, zrobiłem w trasie ok 800km i zostawiłem w garażu ok 10C na 3 tygodnie i trzeba bylo odpalać z kabli. Po tej akcji spalanie wzrosło z 7 do 9, pewnie zabrakło wspomania mild-hybrid.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

18 000 km, parkowany na dworze. Żadnych kłopotów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2024 o 18:24, niebieski_kasztan napisał:

U mnie podobnie. Przebieg 1000km, nie używałem przesadnie ogrzewania, zrobiłem w trasie ok 800km i zostawiłem w garażu ok 10C na 3 tygodnie i trzeba bylo odpalać z kabli. Po tej akcji spalanie wzrosło z 7 do 9, pewnie zabrakło wspomania mild-hybrid.

 

 

Wydaje się, ze stan akumulatora w QQ można sprawdzić bez miernika, poprzez działanie start stopu, jeżeli bezproblemowo wyłącza silnik np.na światłach powinien być naładowany bo inaczej algorytm który to liczy nie pozwoli na wyłączenie silnika, chyba że mamy załączoną klimatyzacje ,w tedy ma ona priorytet, dodatkowe urządzenie np, alarm źle zrobiony również może ciągnąc prąd na postoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...