Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problemy z nadmiernym ogrzewaniem kabiny


Piter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od dawna nie działało prawidłowo ogrzewanie w aucie.
Wiem, że Nissan jeśli jest zimno to od początku grzeje jak wściekły a potem stopniowo mniej grzeje.. aż temperatura wewnątrz zaczyna mieć znaczenie czyli ile stopni ustawie na klimatroniku. Wtedy powinien reagować na kręcenie temperaturą od 21 do HI.
U mnie grzało non stop bardzo mocno. Po podróżowaniu przez godzinę ustawiałem HI i grzało jak cholera, przestawiałem na 21 i dalej grzało jak cholera. Jeśli nie włączyłem klimy i nie ustawiłem 17 stopni to grzało jak w piekle. Zimą można było jeździć w krótkim rękawku.
Wkur*iłem się dzisiaj i postanowiłem poszukać tego czujnika i go wymienić. .
Okazało się że jest tam rura, którą powietrze wpada na rezystor, który to rezystor pod wpływem ciepła / zimna daje informacje jak sądzę do klimatronika. U mnie ów rezystor był kosmicznie zabrudzony.
Mogła sobie tam być dowolna ilość powietrza ciepłego czy zimnego a on zapewne i tak wskazywał co innego.
Po wyczyszczeniu i jeździe próbnej w końcu można delektowaćsię 22 stopniami 😁🤣🤣🤣
Umiejscowienie czujnika i jego wygląd przed i po czyszczeniu w załączenu.

0c51f5e1-d339-4fc7-966a-4af357af5d33.jpg

41dd97ba-dfba-4d76-b7a1-3f959ed61709.jpg

83c4ded3-e6f2-4ff2-90d6-99a10caae7e5.jpg

414407475_7546989978663225_1301245690262696225_n.jpg

415333387_7546990078663215_5881954045029637320_n.jpg

Na początku myslalem o wymianie całego czujnika.

Jak sie okazalo, że to rezystor (widzialem zdjecia czujnika na allegro) to postanowilem wylutować i wymienić rezystor.

Ostatecznie wystarczyło czyszczenie tego czujnika.

Jak to rozebrać? 

trzeba zdjąć panel z radiem, odpiąć do góry rurę a następnie odkręcić z tyłu za rurą śrubę + wyjąć kabelek elektryczny z czujnika

Koniec tematu 👨‍✈️

 

 

Edytowane przez Piter
  • Like 1
  • Thanks 2
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadąc zawsze zimą autem zastanawiam się czy "mam ten problem" bo  sumie wsiadam w kurtce ubrany jak na dwór do temperatury 0-5 stopni, czasem minus. Więc ciężko oczekiwać aby mi w 22 a nawet w 19 było ok, będzie mi za gorąco. Aktualnie ustawiam 17 :)Więc nie wiem czy to źle działa czy po prostu "zimą tak jest" bo nie jeździmy w T-Shircie :)Przy ustawieniu 18 auto nie grzeje jak szalone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Smakor napisał:

Jadąc zawsze zimą autem zastanawiam się czy "mam ten problem" bo  sumie wsiadam w kurtce ubrany jak na dwór do temperatury 0-5 stopni, czasem minus. Więc ciężko oczekiwać aby mi w 22 a nawet w 19 było ok, będzie mi za gorąco. Aktualnie ustawiam 17 :)Więc nie wiem czy to źle działa czy po prostu "zimą tak jest" bo nie jeździmy w T-Shircie :)Przy ustawieniu 18 auto nie grzeje jak szalone.

Ja obecnie przy 5 st. w zimowej kurtce mam ustawienie 21.5

i jest ok. Jednak przy oknie jest chlodniej, a czujnik jak widac jest w środku kabiny.

Ale nie jeżdżę na auto, a nawiew mam na stopy i szybę przednią. Nawiewu z kratek praktycznie nie używam. Czasem latem żeby sie szybciej schlodzic a zimą prawie w ogóle. 

Latem też zazwyczaj 21.5 lub więcej (gdy jest ponad 30 na zewnątrz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 99,9% na auto. Latem też 21-22 a zimą raczej 18-19 max. Nie mam innego auta z klimatronikiem aby porównać, ale jak się nad tym zastanowię to ma to sens, przecież auto nie wie że siedzimy w kurtce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed czyszczeniem tego czujnika jak ustawiałem 21 stopni lub cokolwiek innego wyżej to była cały czas sauna. Waliło gorącem jak z piekarnika. Nie dało się w kurtce wysiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Smakor napisał:

Nie mam innego auta z klimatronikiem aby porównać

To dla porównania - generalnie zawsze jeżdżę z włączoną klimą na AUTO i temp. mam ustawioną na 22 st. zarówno zimą jak i latem. No chyba, że latem żar leje się z nieba, to zdejmuję na 20 st. Siły nadmuchu nie zmieniam - AUTO robi swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona oddala swoje auto po 3 letnim leasingu i się zaczęło jak wsiadła do mojego 😁😁😁

Ot takie było porównanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...