Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Apple CarPlay i Google Maps


sulik76
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jako że to mój pierwszy post tutaj, chciałem się przywitać i życzyć Wam wszystkiego najlepszego w nowym roku.

Niedawno odebrałem mojego nowego Nissana Qashqai e-Power w wersji Tekna i uczę się jego obsługi 🙂 Kilka dni temu podłączyłem swojego iPhone-a poprzez Apple CarPlay do systemu multimedialnego NissanConnect i m.in. testowałem działanie nawigacji Google Maps. Jak uruchamiam ją z poziomu CarPlay, wyznaczam trasę i rozpoczynam nawigację to Google Maps nie odtwarza głosowych wskazówek nawigowania. W momencie kiedy taka wskazówka ma być odtworzona to w głośnikach samochodu słychać jedynie krótki sygnał "bip".

Czy zauważyliście ten problem u siebie i może wiecie jak go rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć,

Przez przypadek znalazłem obejście tego problemu. Może komuś się przyda. Wystarczy uruchomić wcześniej aplikację na telefonie i pozostawić ją otwartą. Wtedy odtwarza wskazówki głosowe. Jednak robi to w dziwny sposób bo wycisza całkowicie radio czy inne źródła dźwięku a nie przycisza. Dodatkowo na "desce rozdzielczej" wyświetla się info, że w wskazówki odtwarzane są w trybie "Asystent głosowy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie wiem jak w carplay ale w androidauto ustawienia zachowania dźwięku chyba przestawialem  w aplikacji na telefonie po uruchomieniu. Szukałeś w ustawieniach carplay na telefonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście szukałem takich ustawień. Nie ma ich zarówno w konfiguracji Carplay jak też Google Maps. To jest chyba jakiś bug w Google Maps lub "celowe działanie" Apple bo mapy Apple działają prawidłowo. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...