Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Key not detected / incorrect


matulaskocz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mimo wymiany baterii w pilocie w dalszym ciągu muszę przykładać brelok do przycisku START, aby włączyć silnik. Otrzymuję komunikat "Key not detected". Od czasu do czasu zdarza się, że zapłon uruchomi się bez wyjmowania klucza  z kieszeni, ale jest to losowe zjawisko. Pilot na pewno działa, bo drzwi otwieram bez wyciągania klucza z kieszeni. Jeśli w trakcie podróży ktoś wsiada / wysiada i otworzy drzwi również muszę przyłożyć klucz do przycisku START, aby skasować alarm.

Może to awaria immobilisera? Autoryzowany serwis był w stanie mi jedynie wymienić baterię w kluczu co było zupełnie niepotrzebne, bo sam ją wcześniej wymieniłem.

Borykam się z tym problemem od kilku lat, ale może ktoś dziś będzie w stanie podpowiedzieć w którą stronę iść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Często to masz? Ja też co pół roku czy rzadziej mam takie 2-3 dni, że mam te komunikaty (znaczy tylko key not detected), ale ja to olewam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to raczej mam częściej i jest to irytujące dlatego szukam jakiegoś rozwiązania.

Wydaje się, że ze strony kluczyka jest wszystko ok, więc zastanawiam się gdzie w aucie jest np. antena IMO, albo "coś co widzi klucz" kiedy jesteś w środku.

Auto miało stłuczkę zanim je kupiłem i może w trakcie naprawy blacharz np. coś źle zamontował, bo jednak od czasu do czasu wszystko działa.

Radar właściwie musiałem we własnym zakresie naprawiać (szukać warsztatu który go skalibruje) i działa jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...