Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zapadnięty zaczep pasów na tylnej kanapie


GM_nissan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nietypowy problem zauważyłem w swoim Nissanie.
Prawa klamra notorycznie wchodzi pod kanapę. Lewa też nie jest dużo lepsza.
Dzieci na fotelikach mają problem, żeby zapinać się w pasy, a jak wejdzie głębiej, to już w ogóle masakra. 

Spotkał się ktoś z was z takim problemem i go jakoś rozwiązał?
 
 image.thumb.png.073ffc28068575fa5054bd6bb54dd1f6.pngimage.thumb.png.030877f22db22e09d3bdd725bde9c1cc.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak mam. Nic z tym nie robiłem, dziecko nauczyło się jakoś wpinać i temat umarł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tylnej klamry jest dojście od strony bagażnika. Pod wykładziną za tylną kanapą jest pólka ze styropianu trzeba ja delikatnie wyciągnąć i wtedy masz dojście do wszystkich klamer pasów bezp. można je poprawić na ciasno ,w moim przypadku pomogło.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale one wpadają z powrotem w dół jak je poprawiam, myślałęm, żeby może kupić czarną taśme taką grubą i pod obkleić do okoła to na czym sie trzyma klamra, ale potem pomyślałem sobie, że kurcze to prawie nowe auto i to też nie najtańsze, powinno być zrobione poprawnie przez nich, a nie, że będę jakąś prowizorkę robił.

Umówiłem się do serwisu w przyszłym tygodniu, zobaczymy co powiedzą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, jak się okaże, że nic się z tym nie da zrobić, to wejście przez bagażnik to cenna pomoc, dzięki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, GM_nissan napisał:

No tak, jak się okaże, że nic się z tym nie da zrobić, to wejście przez bagażnik to cenna pomoc, dzięki:)

Ja mam inny problem. Nie mogę ich głębiej wcisnąć i wystają włażąc w d...😆

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Olo napisał:

Czasami trzeba poprawić fabrykę ,jeżeli ASO tego nie opanuje ,zostanie ci inwencja twórcza.

Już to widzę jak ASO zajmuje się takimi pierdołami. Zaczął skrzypieć mi fotel kierowcy, byłem na wymianie oleju to mówię, żeby mi przesmarowali co trzeba. Przesmarowali... skrzypi dalej, pytanie czy psiknęli WD gdziekolwiek albo czy w ogóle to zrobili. Mieli poprawić klapkę paliwa bo odstaje delikatnie... klapka wygląda tak samo a komentarz w ASO był taki, że podciągnęli max ile się dało. Także do ASO trzeba mieć trochę dystans, cisnąć co trzeba ale nie oczekiwać cudów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, OPM napisał:

Już to widzę jak ASO zajmuje się takimi pierdołami. Zaczął skrzypieć mi fotel kierowcy, byłem na wymianie oleju to mówię, żeby mi przesmarowali co trzeba. Przesmarowali... skrzypi dalej, pytanie czy psiknęli WD gdziekolwiek albo czy w ogóle to zrobili.

Widziałem jak Klimek naprawiał w programie Naprawy nie do naprawy fotel skrzypiący w QQ. To chyba była regulacja wysokości fotela. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 16.01.2024 o 13:53, OPM napisał:

Już to widzę jak ASO zajmuje się takimi pierdołami. Zaczął skrzypieć mi fotel kierowcy, byłem na wymianie oleju to mówię, żeby mi przesmarowali co trzeba. Przesmarowali... skrzypi dalej, pytanie czy psiknęli WD gdziekolwiek albo czy w ogóle to zrobili. Mieli poprawić klapkę paliwa bo odstaje delikatnie... klapka wygląda tak samo a komentarz w ASO był taki, że podciągnęli max ile się dało. Także do ASO trzeba mieć trochę dystans, cisnąć co trzeba ale nie oczekiwać cudów.

Hej, miałem wszystkie wymienione problemy. Widać to norma.

Kwestia pasów fakt fabrycznie tak koślawo środkowy wyciągnięty prawy zapadnięty; ja to zrobiłem tak że trzymając wyciągnięty prawy wcisnąłem delikatnie środkowy na równo i oba się teraz klinuja razem na poprawnej głębokości jak lewy bez problemy od dłuższego czasu fakt czasem teściowa zanim się odepnie to pociągnie ale to dziwna kobieta jest😁

Kwestia odstajacej klapki jest film na YT zrobiłem sam delikatnie wg instruktażu z YT i pomogło jest ok ale zauważyłem że zima więcej odstaje niż latem pewnie temat podatności plastyków na temp

Problem siedzenia też zgłaszam no skrzypi i stękał na zakrętach i jak się dla sprawdzenia ruszalo, powód produkcyjne mikro luzy w stelażu siedziska u mnie wymienili na gwarancji cały stelaż problem ustał

Sądząc po wielu postach problem ogólny z tymi rzeczami

 

Pozdro 

 

Edytowane przez uzyiel85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...