Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Note 2013 E11 problem z dmuchawą


Pingwinek73
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wznawiam pytanie w temacie dmuchawy gdyż nie mogę znaleźć przyczyny awarii. Mianowicie zaczęło się od sytuacji kiedy dmuchawa przestała działać po jakimś czasie zaczęła znowu dmuchać aż przestała na dłużej. Wymieniono silnik nic to nie dało, wymieniono rezystor zaczęła działać z dwa tygodnie i znowu zaczęła fisiowac parę dni działa i następnie przestaje. Czy może być uszkodzony panel sterowania nadmuchem i obrotami. Dmuchawa jak przestaje działać to nie działa wogóle na żadnej prędkości. W panelu przestało działać podświetlenie pokrętła temperatury w sumie od tego czasu zaczęły się problemy. Mam taki panel i taki rezystor. Może ktoś miał podobny przypadek?

IMG_20240115_193926.png

IMG_20240115_193832.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z podświetleniem znany. Pęka cyna na elementach płytki od panelu i nie ma przejścia. Możliwe że i w tym przypadku to jest przyczyna nie działania dmuchawy

Trzeba przelutować elementy lub oddać do elektronika żeby przelutował/sprawdził czy nie dupnął jakiś kondensator itp.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam ponownie. Czy ma ktoś patent na wykręcenie rezystora dmuchawy bo dostęp jest tragiczny jedną śrubkę udało się odkręcić. Czy jakiś płaski klucz z dospawaną końcówką do śruby krzyżakowej czy coś innego może jakaś podpowiedź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pingwinek73 napisał:

dospawaną końcówką do śruby krzyżakowej

Blisko, ja odkręcałem takim zestawem:

Poszło bez problemu...

20240212_123733.jpg

Edytowane przez Joachim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...