Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Poziom oleju i kontrolki informacyjne


Pzcoin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Zauważyłem że zapala mi się czerwona kontrolka oleju przy gwałtownym hamowaniu. Po przeczytaniu kilku wypowiedzi pierwsze co sprawdziłem to poziom oleju i był znacznie za mały, bo dolałem 2l i według odczytu pojawiło mi się minimum . Na szybko sprawdziłem i wstępnie mogę powiedzieć że kontrolka się nie zapala ( jutro będę miał więcej czasu to sprawdzę sokladniej). Co mnie w związku z tym wszystkim martwi poza tym, że gdzieś ubywa mi olej to to że podczas odpalania pojawia się informacja " level Oil ok" czy przy takim spadki nie powinno być szybciej informacji że jest coś nie tak z poziomem oleju ? Nissan qashqai  2012 r 2,0 benzyna/ gaz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi kiedys pojawilo sie oil low przy braku 0.5 litra, więc coś nie tak z czujnikiem poziomu oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie rzecz ujmując, to poziom oleju należy co jakiś czas sprawdzać, a już szczególnie przed jakimś wyjazdem urlopowym. Skoro komuś zapala lampka i musi dolać 2 litry, by na bagnecie zobaczyć poziom minimum, to znaczy, że daaaaawno nie sprawdzał poziomu oleju na bagnecie i prosi się o zatarcie silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Bilunia napisał:

Generalnie rzecz ujmując, to poziom oleju należy co jakiś czas sprawdzać, a już szczególnie przed jakimś wyjazdem urlopowym. Skoro komuś zapala lampka i musi dolać 2 litry, by na bagnecie zobaczyć poziom minimum, to znaczy, że daaaaawno nie sprawdzał poziomu oleju na bagnecie i prosi się o zatarcie silnika.

Teoretycznie tak, ale po to są czujniki. Pomiędzy przeglądami nigdy nie dolewałem oleju, ale mimo to sprawdzalem ze 2x pomiedzy przeglądami. Poza tym sa różni użytkownicy, włącznie z Paniami, które raczej nie będą tam zaglądać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik to czujnik zawsze coś może się zj...ć ja wole zobaczyć na bagnet raz na miesiąc a mając jeszcze rozrząd na łańcuchu to zawsze mam oleju na full

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Bilunia napisał:

Generalnie rzecz ujmując, to poziom oleju należy co jakiś czas sprawdzać, a już szczególnie przed jakimś wyjazdem urlopowym. Skoro komuś zapala lampka i musi dolać 2 litry, by na bagnecie zobaczyć poziom minimum, to znaczy, że daaaaawno nie sprawdzał poziomu oleju na bagnecie i prosi się o zatarcie silnika.

Poziom oleju sprawdzany po przejechaniu ok 1,5 tys km i nie widziałem znacznych ubytków.  Teraz autem łącznie przejechałem ok 4 tys i po tym czasie zauważyłem kontrolkę, która pojawiają się tylko na sekundę może dwie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinna w ogóle pokazać ,łańcuch lubi olej zacznij kontrolować częściej żeby nie było niespodzianki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pzcoin napisał:

Teraz autem łącznie przejechałem ok 4 tys i po tym czasie zauważyłem kontrolkę, która pojawiają się tylko na sekundę może dwie. 

5 ltr porządnego Elf'a 150 zł ... a remont silnika ile ? O ile jeszcze będzie co remontować:rolleyes:
Może taka kalkulacja "przemówi" ? :emot060:

Napisałeś na wstępie, że po zapaleniu lampki dolałeś 2 ltr oleum, by na bagnecie zobaczyć minimum. Czyli do prawidłowego poziomu musiałbyś jeszcze dolać 0,5 - 1 ltr. Czyli QQłka zżarła ok. 0,75 ltr/1000 km. Niezły ma apetyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 0.6L na 1000km picia oleju jest w normie. Gdzieś to jest nawet w instrukcji pojazdu. 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, OsobaNN napisał:

Do 0.6L na 1000km picia oleju jest w normie. Gdzieś to jest nawet w instrukcji pojazdu. 

Ale czy gdzieś w instrukcji jest napisane, że olej uzupełniamy dopiero jak nam zapali lampka ? :laie_67:
Ja w instrukcjach dołączonych do kolejnych moich aut znalazłem tylko info, że poziom oleju ma się mieścić między min, a max na bagnecie:dribble:
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest napisane,że doleawanie oleju pomiędzy serwisami to rzecz normalna.  Jak dobrze pamiętam to jest również opisane kiedy sprawdzac poziom. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...