Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Drgania


JacekX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam grupowiczów

przymierzam się do zakupu X-traila T31 2.0 dci w automacie. W upatrzonym modelu niepokoją mnie drgania na wolnych obrotach (w każdej pozycji dźwigni biegów)  , które przenoszą się na karoserię. Czy ktoś miał podobną sytuację i co może być przyczyną? Dodam że po lekkim naciśnięciu pedała gazu drgania znikają.

z góry dziękuję za sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Drgania"w Dieslu to jest  osobista i bardzo subiektywna ocena.

Jak swojego T31 kupowałem wydawało mi sie ,ze nadmiernie drży na luzie.Lekkie dotkniecie gazu i jest już inaczej,lepiej.

Ale porownałem i sprawdziłem jak to sie ma w innych T31 i wszedzie było tak samo.

W nie których jeszcze gorzej.

Więc moim skromnym zdaniem .ten typ tak ma i nie ma co sie specjalnie przejmować.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest przebieg samochodu? Jeśli spory to warto zapytać czy było wymieniane koło dwumasowe. Sprawdź także stan poduszek na których wisi silnik, może któraś jest już uszkodzona lub mocno zużyta.

Ale może to być także to subiektywne odczucie pracy diesla o którym wspomina piotrek3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano tak, w automacie jest koło zamachowe jednomasowe, coś źle doczytałem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2024 o 15:38, piotrek3 napisał:

"Drgania"w Dieslu to jest  osobista i bardzo subiektywna ocena.

Jak swojego T31 kupowałem wydawało mi sie ,ze nadmiernie drży na luzie.Lekkie dotkniecie gazu i jest już inaczej,lepiej.

Ale porownałem i sprawdziłem jak to sie ma w innych T31 i wszedzie było tak samo.

W nie których jeszcze gorzej.

Więc moim skromnym zdaniem .ten typ tak ma i nie ma co sie specjalnie przejmować.

a moim zdaniem jest co sie przejmowac, 
zimny silnik (diesel) pracuje troche bardziej twardo i glosniej
ale o zadnych drganiach przenoszonych na karoserie nie moze byc mowy,
 

zanim kupilem swojego ogladalem 3 inne T31 i nigdzie nie bylo drgan
przenoszonych z silnika na bude, ten typ tak nie ma miec a jak ma tzn. ze jest usterka

BTW T31 skonczyli produkowac 10 lat temu, 2x bym sie zastanowil
nad 10-cio letnia, automatyczna skrzynia biegow

Edytowane przez borge
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, borge napisał:

a moim zdaniem jest co sie przejmowac, 
zimny silnik (diesel) pracuje troche bardziej twardo i glosniej
ale o zadnych drganiach przenoszonych na karoserie nie moze byc mowy,
 

Od ponad 25 lat jeżdżę wyłącznie dieslami ,miałem ich kilka ,w różnym wieku,przebiegu , różnych marek i osobiście nie spotkałem jeszcze diesla 4 cylindrowego ,który by jakichkolwiek drgań nie przenosił na biegu jałowym .

W większym lub mniejszym stopniu każdy drży.

Dlatego napisałem ,ze drgania w dieslu to czysto subiektywne odczucia ,bo każdy użytkownik różnie będzie to odczuwał.

Drgania niemal nie odczuwalne stwierdziłem jedynie w posiadanym Audi A6 z sześcio cylindrowym, 3 litrowym  dieslu .

 

Edytowane przez piotrek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa się wyjaśniła, przyczyną drgań była wypracowana poduszka olejowa (z prawej strony z punktu widzenia kierowcy ) . Koszt razem z wymianą 750zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, piotrek3 napisał:

Od ponad 25 lat jeżdżę wyłącznie dieslami 

W większym lub mniejszym stopniu każdy drży.

wiem, wiem, znam Twoje posty, te o DPF'ie rowniez ; )
--
ale rozrozniasz wibracje zimnego silnika a drgania przenoszone na nadwozie?
skoro kogos niepokoja takie drgania (podejrzewam ze nabywca mial juz do czynienia z dieslem),
to nie jest kwestia standardowych wibracji zimnego silnika tylko cos anormalnego

@JacekXzdajesz sobie sprawe ze T31 do serwisowania olejowego oprocz silnika ma rowniez
reduktor i tylny most napedowy? Oprocz tego poczytaj sobie o DYNAMICZNEJ wymianie oleju
w automatycznej skrzyni biegow i rozejrzyj sie kto w Twojej okolicy to robi i za ile
dlaczego o tym wspominam? poniewaz kupujac auto  nastoletnie nalezaloby zrobic tzw. pakiet
startowy z ww czynnosciami obslugowymi, nie ulegajac zapewnieniom sprzedajacego ze auto
jest wlasnie po wymianie 'plynow ustrojowych'
absolutnie nie zniechecam Cie do T31 bo to swietne auto ale chcialbym zebys mial swiadomosc

Edytowane przez borge
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2024 o 22:16, JacekX napisał:

Sprawa się wyjaśniła, przyczyną drgań była wypracowana poduszka olejowa (z prawej strony z punktu widzenia kierowcy ) . Koszt razem z wymianą 750zł

W tej  cenie to tylko zamiennik ,bo sama poduszka oryginalna tyle  kosztuje ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2024 o 22:37, piotrek3 napisał:

W tej  cenie to tylko zamiennik ,bo sama poduszka oryginalna tyle  kosztuje ..

nah, oryginał kosztuje w tym momencie ~515pln. Zamiennik ~230pln.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...