Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Automatyczne ryglowanie dzwi po przekroczeniu 10km/h albo 24km/h


wolferin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos moze wie o tym jak ustawic automatyczne ryglowanie dzwi podczas jazdy po przekroczeniu 10km albo 24km na godzine

Nissan x-trail 2018

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czytalem troche o tym i wydaje mi sie ze jest taka mozliwpsc bo znalazlem kodowanie na aplikacji Car scaner pro koszt na Google play ja placilem w funtakch 4.99£ jutro pobawie sie i moze jakies zrzuty ekranow zrobie i dam znac

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, wolferin napisał:

Ja czytalem troche o tym i wydaje mi sie ze jest taka mozliwpsc bo znalazlem kodowanie na aplikacji Car scaner pro koszt na Google play ja placilem w funtakch 4.99£ jutro pobawie sie i moze jakies zrzuty ekranow zrobie i dam znac

Apkę Car Scanner PRO mam od 1,5 roku, ale zbytnio się nie zagłębiałem, poza sprawdzeniem parametrów pracy s-ka, etc. Apka jest dostępna w GPlay. Miesiąc darmowych testów, a jak komuś przypadnie do gustu, to może wykupić PRO - 4 dyszki dożywotnia licencja i aktualizacje. Polecam

Edytowane przez Bilunia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, wolferin napisał:

Ja czytalem troche o tym i wydaje mi sie ze jest taka mozliwpsc bo znalazlem kodowanie na aplikacji Car scaner pro koszt na Google play ja placilem w funtakch 4.99£ jutro pobawie sie i moze jakies zrzuty ekranow zrobie i dam znac

Jak moduł komputera tego nie posiada (soft) to raczej nic nie zdziałasz... Ale próbuj :) Tak jak domykanie szyb z kluczyka, wszystkie szyby AUTO, ta wersja tego NIE MA :) Ale chinczyki chyba oferują moduliki, które można podczepić.

Edytowane przez Smakor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak mozna ustawic automatyczne ryglowanie 😜

Bez BT obd2 sie nie obejdzie ale to oczywiste

W moim przypadku bylo to za pomocą programu wczesniej wspomnianego Car Scanner Pro z Google play 

Co ja robilem

1. W programie znalesc opcje kodowania

2. Opcja automatycznego blokowania drzwi

jedna z opcji w programe i po przekroczeniu predkosci 10km albo 24 u mnie mam 10 ale dziala tez na innym ustawieniach 

3. Nacisnij start stop bez odpalania auta I od razu wciskamy przycisk zamkniecia zamkow na drzwich okolo 20sec  az mrygna awaryjne kilka razy

i tyle u mie udalo sie to za 1 razem "odziwo"

Jeszcze ze posiadam automatyczną skrzynie biegow moglem ustawic ze auto sie otwiera po przelaczeniu skrzyni na P.

Na youtube nagralem dzisiaj jak to dziala moze bedzie komus pomocne 

 

 

 

PAMIETAJ ZE ROBISZ TO NA WLASNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ U MNIE ZADZIALALO 

Pozdrawiam

 

 

Screenshot_20240121_114519.thumb.jpg.8d557d55df87525e98ef6246fee8442c.jpg

Screenshot_20240121_114450.jpg

Screenshot_20240121_114458.jpg

Screenshot_20240121_114503.jpg

Screenshot_20240121_114509.jpg

Screenshot_20240121_114526.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnym aucie nigdy nie miałem tej opcji stąd zawsze mnie zastanawia po co komu ona? Do miasta, żeby "torebki" nie ukradli na światłach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Smakor napisał:

W żadnym aucie nigdy nie miałem tej opcji stąd zawsze mnie zastanawia po co komu ona? Do miasta, żeby "torebki" nie ukradli na światłach?

To jest jedna z opcji 

Ja wczesniej mialem francuskie auta i to bylo w standardzie opcja automatycznego ryglowanie 

A ktos mi pisal ze sie nie da a jednak da

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, wolferin napisał:

To jest jedna z opcji 

Ja wczesniej mialem francuskie auta i to bylo w standardzie opcja automatycznego ryglowanie 

A ktos mi pisal ze sie nie da a jednak da

 

Z "pudełka" się nie da, nie ma takiej opcji w menu :)Podobnie jak np obniżania lusterek przy cofaniu co np w VW jest standardem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Smakor napisał:

Z "pudełka" się nie da, nie ma takiej opcji w menu :)Podobnie jak np obniżania lusterek przy cofaniu co np w VW jest standardem.

Troche teraz odchodzimy od tematu Nissan ale oczywiscie nie ma opcji obnizania lusterek podczas cofania lub domykanie szyb z pilota .

A o jakie "pudelko" chodzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, wolferin napisał:

Troche teraz odchodzimy od tematu Nissan ale oczywiscie nie ma opcji obnizania lusterek podczas cofania lub domykanie szyb z pilota .

A o jakie "pudelko" chodzi 

Pudełko to jest to co daje producent "od siebie" :) Czyli wszystkie opcje jakie masz dostępne bez kombinacji, grzebania i dodatkowych modułów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ArtM napisał:

Moj stary  quashqai z 2009 rygluje drzwi automatycznie 

A mój QQ z 2007 tego nie robił. Czyli zmienili później. Wcześniej Almera miala automatycznie. Obecnie X z 2015 tez ma manulanie.

Ze swojej perspektywy wolę manualnie. Mimo ze po przesiadce z Almery początkowo mi brakowało to ostatecznie wole rozwiązanie bez automatycznie zamykanych po zadanej prędkości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...