Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Szarpie przy ruszaniu


MelNad
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam przejechane 29 tyś i od  kilku miesięcy podczas ruszania samochód szarpie serwis stwierdził że to wina sprzęgła ale kazał jeździć i obserwować , czy ktoś miał już podobny przypadek? Skrzynia manualna 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam automat ale ciekawi mnie że powiedzieli że to wina sprzęgłą i nie naprawili???

Auto na gwarancji jak mają zdiagnozowane chyba powinni wymienić na nową a tę wysłać gdzieś do ekspertyzy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kadius napisał:

Mam automat ale ciekawi mnie że powiedzieli że to wina sprzęgłą i nie naprawili???

Auto na gwarancji jak mają zdiagnozowane chyba powinni wymienić na nową a tę wysłać gdzieś do ekspertyzy.

 

Może czekają, aż minie gwarancja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło napewno za darmo nie wymienią, zapomnijcie zawsze zwalą na złe użytkowanie. Jacko miał wymienione ale to dłuższą historia wręcz epopeja.

Wysłane z mojego SM-A526B przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, huling napisał:

Może czekają, aż minie gwarancja?

Taak... obserwować do końca gwarancji a potem "zapraszamy"... Naprawa jedyne kilka tysi... ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 22.01.2024 o 08:17, MelNad napisał:

Mam przejechane 29 tyś i od  kilku miesięcy podczas ruszania samochód szarpie serwis stwierdził że to wina sprzęgła ale kazał jeździć i obserwować , czy ktoś miał już podobny przypadek? Skrzynia manualna 

Miałem podobnie w J11, ale już po 8 tys. zł.
To wina częstej jazdy na półsprzęgle (np. dokładne parkowanie z poprawkami), ruszanie z małą ilością gazu lub hamowania silnikiem (szczególnie do niskich obrotów).

Stawiam na luzy na kole dwumasowym.
Wymiana samego sprzęgła (nawet zestawu) raczej nie pomoże.
Trzeba wymienić koło dwumasowe i zazwyczaj sprzęgło w komplecie.

PS.: Da się z tym przejeździć wiele kilometrów.

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...