Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Stuki z silnika od strony rozrządu po zejściu z obrotów


filce_ojca
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Dziś zauważyłem w moim nissanie niepokojące dźwięki dochodzące mniej więcej z okolic rozrządu:

Po dodaniu gazu a nastepnie puszczeniu dochodzą one z okolic rozrządu. Na załączonym filmiku słychać to gdzieś od 10 s. Dodaje gazu, a następnie słychać takie "trykotanie"... Zastanawiam się co to może być... Może ktoś miał podobne objawy? Dodatkowo samochód ma dość silne drgania na biegu jałowym, czuć je na kierownicy.

Miałem nadzieję że to poduszka silnika, bo wydaje się być zużyta ( w moim samochodzie , odległość od pałąka do tej gumowej części to conajmniej 10 mm) ale nie wiem czy to miarodajny pomiar skoro poduszka jest "obciążona" silnikiem ( jeszcze jej nie demontowałem)

image.thumb.png.d6480269d3ff37e54ca0e1cbe8b0dce2.pngpoduszka.thumb.JPG.44af961841892c29eebab1d983c230f1.JPG

Wszelkie wskazówki mile widziane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny dźwięk można usłyszeć przy rolce napinacza paska osprzętu. Przyjrzyj się jej czy nie podskakuje podczas odpuszczania gazu. Jeśli tak to prawdopodobnie zatarło się sprzęgło/koło pasowe alternatora. Czasem taki dźwięk słyszany jest też na biegu jałowym. Są filmy w necie jak to sprawdzić. To oczywiście sugestia z mojej strony. Natomiast drgania budy na jałowym mogą świadczyć o końcu dwumasy, ale to też hipoteza.

Może ktoś jeszcze coś mądrego dopisze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...