Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

N16 - czy jest to wykonalne? ;)


Gość raVonline
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość raVonline

znalazlem cos takiego: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=78126841

mam wersje VISIA - zastanawial sie czy dalo by sie cos takiego podmienic w miejsce starej konsoli... niby tak ale co z klimą.. mam manual a tutaj niby climatronic... w sumie tylko jeden przycisk... jak myslicie? ;) wiem ze mi sie nudzi... tak pytam :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość almerka2003

czesc tez to widziałem i tez mam ten sam dylemat fajnie by było gdyby cos takiego do almerki dało by rade załozyc od razu by się zrobił model z wyzszej polki hhe jestem tez ciekaw tak jak ty czy mozna taka przekładke zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe - to widze ze nie jestem jedyny któremu sie nudzi ;) fajna sprawa by byla gdyby mozna bylo to przelozyc... czekam az temat sie rozwinie moze komus nudzilo sie bardziej i zaczał kombinowac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to już widziałem parę tygodni temu tylko u innego sprzedawcy. Było nawet tańsze bo coś około 400 złotych.

Nie sprawdzałem tego w żaden sposób ale myślę, że to sie nie nadaje do wstawienia do starszego lub uboższego modelu. Np u mnie temperaturę ustawią się takim pokrętłem a tu są przyciski więc niby jak by to mozna połączyć:(

ale fajnie gdyby jednak sie dało:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość raVonline

ja raczej traktuje to raczej jako radio z duzym lcd :)

pokrętła wypadało by pewnie przeniesc ponizej CD..

nie zrobi sie z manuala klimatronica :)

ale w sumie swoje mam z mp3 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GIO: wydaje mi sie ze to sprawa gustu - a o tym sie nie dyskutuje... ;) mi osobiscie konsola sie podoba ... jedyne zastrzezenia budzi LCD - malo ciekawy i tak jakby przyklejony... no ale mozna by sie z tym pobawic i wsadzic tam jakis kolorowy LCD i podłaczyc DVD - i spac w samochodzie zeby nie zaj*li ;) hehehe

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wyrazam swoje zdanie wiec nie wiem o co ci chodzi :lol: a poza tym ten wyswietlacz wyglada jakby z goownianego telewizorka przeszczepili i jego wkomponowanie pozostawia wiele do zyczenia. stylistycznie dla mnie odpada, a mysle ze forum jest wlasnie od tego zeby wypowiadac swoje opinie a to jest moja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość raVonline

GIO ma troche racji.. troche przykleili ten lcd do konsoli... ale bez to takze jakos lyso... przed FL byl schowek a teraz co.. ? tlyko poleczka... w sumie zawsze mozna palmtopa z nawigacją fajnie polozyc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj tam schowek - za brak schowka macie 8KM wiecej :) i z klima jak sie jezdzi to sie nie muli (mowie o tym silniczku 1,5) ;) i macie 6 glosnikow :)

 

a tak na marginesie nie wiecie czy da sie przelozyc maskownice slupkow z almerki po FL do tej przed FL?? i czy dalo by sie bez problemu podlaczyc te gwizdeczki co tam siedza? - skoro juz mi sie nudzi to kombinuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Ja tez sie napalilem na ten panel, tak bardzo, ze zadzwonilem do serwisu spytac czy to sie da zrobic. No i kicha wielka, bo trzeba dobrac nowe wiazki kabli i nowe moduly sterowania jest to bardzo kosztowna impreza od 2 tys zl do 7-8 tys i kupa roboty. Mily pan odradzil mi te operacje, mowiac ze latwiej juz wymienic silnik.

To chyba powinno ostudzic nasze napalone glowy-lepiej sobie odpuscic.

Na moje pytanie czy zdolny elektryk moglby sie tego podjac, serwis powiedzial, ze teoretycznie tak, ale jest ryzyko ze spapra elektronike i bedzie duzy BOL GLOWY !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość raVonline

pewnie i masz racje...

ale to zalezy co sie chce zrobic?

tzn czy chcesz sobie cos takiego wsadzic... i korzystac tylko z radia itp

czy w ogole podpiac to wszystko lacznie z komp pokladowym klimatronikiem itp... a to juz inna sprawa

 

ja myslalem 1 pierwszej opcji... i nie wydaje mi sie ze to bedzie kosztować 2-8tys zl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja to mam w standardzie i jest super. pełen komputer pokładowy radio i cd. Wszystko jest na mikrostykach a nie jak w wozach z lat 30 na linkach które prędzej czy później się rozregulowują... to moje zdanie. Oczywiście współpracuje w pełni z komórkami. Co do przełożenia - kumlel ćwiczył temat i kazali mu przełożyć całą konsolę ponieważ ze standartu nic nie pasuje. Wiem, że koszty go przeraziły i odpuścił. różnica cenowa pomiędzy visia a acenta to z tego zo pamiętam jak kupowałem to ok 12k zł

 

ja niestety za alme zapłaciłem 70kzł a zwykła kosztowała 58kzł

 

teraz kosztuje 60kzł.

 

Primerka 2.0 w wersji acenta to 88kzł i pewnie taką bym teraz kupił. ale jest już po ptakach. Następne to bankowo subaru impreza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazlem cos takiego: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=78126841

mam wersje VISIA - zastanawial sie czy dalo by sie cos takiego podmienic w miejsce starej konsoli... niby tak ale co z klimą.. mam manual a tutaj niby climatronic... w sumie tylko jeden przycisk... jak myslicie? ;) wiem ze mi sie nudzi... tak pytam :oops:

Witam

W mojec almie mam założoną takową konsolę z takim właśnie wyświetlaczem poza tym wyświetlacz obsługuje ( wyświetla ) funkcje radia ,cd .dmuchawy , temp.na zew. i wewnątrz auta .Kolor tła jest zielony a napisów żółty.Wsztstkie funkcje radia i innych urządzeń realizowane są dotykowo więc przełożenie na wprost jest nie możliwe trzeba by było sie z tym pobawić z dobrym elektronikiem.Są tam też funkcje śr zurzycia paliwa ,ilość przej.kilom. ile zostało do przejechania itp.Jeżeli ktoś niema czegoś takiego to nie powinien krytykować że to jest jakies dno totalne wspominając coś o laptopach.

Wstawię kilka fotek na forum pod nazwą "KONSOLA" żeby złośliwcy mogli sobie pomarudzić a zainteresowanym służe radą

POZDRAWIAM :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość proktolog

nawiązując do tematu topiku "czy jest to wykonalne?" chciałem zapytać czy możliwe jest zamontowanie przycisku automatycznego domykania/otwierania szyb obok pasażera oraz ew. drugiego przy kierowcy

w moim aucie tylko jeden przcisk tj ten obsługujący szybę przy kierowcy ma taką funkcję,

 

rozmiar tych przełączników wygląda na taki sam, ale nie wiem czy

do przcisku auto nie jest poprowadzone wiecej kabli (jest on też podświetlony), chetnie dowiedzialbym się też jak rozmontować

boczki w drzwiach żeby to sprawdzić

 

może ktoś wie ile w przybliżeniu kosztuje przełącznik z funkcją "auto"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...