Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Silnik 1.2 szarpie po odpuszczeniu pedału.


yukisan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Od jakiegoś tygodnia poczułem stopniowo nowe objawy. Jak odpuszczę gaz i jadę w miarę równo, lub na tempomacie czuję takie drobne mikroszarpnięcia silnika. Przy przyspieszaniu i hamowaniu silnikiem jest bez problemu.

Pierwotnie szacowałem utratę wyważenia koła, lub uszkodzenie opony - takie miałem pierwsze odczucie. Sprawdzone, jest OK.

Zapytałem wujka google - opinie są różne, m.in. wtryski. Wczoraj kupiłem preparat czyszczący wtryski i wlałem do zbiornika. Za kilka dni zwrócę uwagę czy coś się zmieniło.

Piszą też o przestawionym zapłonie, coś o cylindrach, ale to już musiałbym postawić auto na diagnozę do mechanika.

Ma ktoś pomysł gdzie szukać przyczyny żeby ją rozwiązać we własnym zakresie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być wszystko to co opisałeś,szczególną uwagę trzeba przyłożyć do rozrządu,luźny może dawać takie objawy

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2024 o 14:47, yukisan napisał:

Od jakiegoś tygodnia poczułem stopniowo nowe objawy. Jak odpuszczę gaz i jadę w miarę równo, lub na tempomacie czuję takie drobne mikroszarpnięcia silnika. Przy przyspieszaniu i hamowaniu silnikiem jest bez problemu.

Ja to już mógłbym książkę napisać z tym szarpaniem.
Dzieje się to przy niskich obrotach 1800-2500?
Jeśli najczęściej jeździsz po mieście i/lub z niskimi obrotami (poniżej 3000), to możliwe, że masz brudne zawory ssące.
"Wystarczy" wyczyścić i samochód będzie jeździł, jak nowy.

Zanim wydasz tysiące złotych na cewki, świece, wtryski, rozrząd, itd., to zweryfikuj szlam w dolocie.

Edytowane przez aquariusmax
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi.

Od momentu wlania preparatu przejechałem jakieś 150 km i powiem, że czuję poprawę. Te mikroszarpnięcia zmniejszyły się do 1/4 i są prawie niewyczuwalne. Liczę na więcej.

Dzięki raz jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2024 o 17:05, yukisan napisał:

Hej

Mam CASTROL MAGNATEC 5W-40 C3

Nawet Toyota zrezygnowała z Castrola bo zostawiał osad i szlam.A o czyszczeniu wtrysków przy poszarpywaniu pisałem lata świetlne temu w dziale silnik 1.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też słyszałem, że Castrol to samo zło, szczególnie do nowoczesnych sztywno spasowanych silników "japońskich".

Z poszarpywaniem jest chyba na to metoda, a mianowicie trzeba zacząć szukać nowego samochodu.
U mnie od razu się poprawiło i silnik chodzi aksamitnie, jak po zakupie.
W sumie, to trochę mu pomogłem obrotami do 6 tys., płukankami, dodatkami czyszczącymi oraz uwaga, wlałem 2 tys. km temu Caratec'a do nowego oleju lpsi Shell 5W40 z "czystego" gazu ziemnego.
Może to jest klucz do sukcesu?

PS.: A ja będę reklamował, bo mi pomogło, może komuś też. Nie liczmy na producenta lub ASO. 

LIQUI MOLY OCZYSZCZACZ ZAWOROW 0,15l
LIQUI MOLY Płyn do czyszczenia wtryskiwaczy BENZIN (1971 lub 20453)
LIQUI MOLY CERATEC 300ML

TEC 2000 Engine Flush (z płukanki LIQUI MOLY PRO zrezygnowałem, bo zawiera naftę, która nie jest zbyt przyjazna dla uszczelnień, ale może to bujda)

PS2.: W zamian bym oczekiwał opinii o ogrzewanej szybie przedniej z drucikami, które w salonie są już irytujące dla mnie, a co będzie dalej, jeśli się zdecyduję na zakup pakietu zimowego (niestety aut bez niego praktycznie nie ma na stock'u)? Samochód trzymam w garażu, pracuję z domu, a w zimie jeżdżę jak na lekarstwo.

Edytowane przez aquariusmax
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jeśli chodzi o płukanki to chyba wszystkie zawierają naftę [ myślę że na pewno ] ja

używam TEC 2000 do Engine Flush oraz TEC 2000 Fuel System Cleaner do baku żeby wytrącić wodę olej silnikowy

Castrol 5w30 LL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, aquariusmax napisał:

PS2.: W zamian bym oczekiwał opinii o ogrzewanej szybie przedniej z drucikami, które w salonie są już irytujące dla mnie, a co będzie dalej, jeśli się zdecyduję na zakup pakietu zimowego (niestety aut bez niego praktycznie nie ma na stock'u)? Samochód trzymam w garażu, pracuję z domu, a w zimie jeżdżę jak na lekarstwo.

Je tych drucików już nie zauważam. Ale ja już stary jestem 😜

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Robert_B napisał:

Je tych drucików już nie zauważam. Ale ja już stary jestem 😜

Jak ja czasem widzę z jakimi "czystymi szybami" ludzie jeżdżą 😉(zwlaszcza latem w słoneczny dzień) to myślę sobie, ze większość społeczeństwa jakichś tam drucików nigdy by nie zauważyła. 

Sprawdzę u siebie jak reaguję 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JackSet napisał:

Jak ja czasem widzę z jakimi "czystymi szybami" ludzie jeżdżą 😉(zwlaszcza latem w słoneczny dzień) to myślę sobie, ze większość społeczeństwa jakichś tam drucików nigdy by nie zauważyła. 

Sprawdzę u siebie jak reaguję 😜

Nie reaguje 😁 zupelnie mi to nie przeszkadza 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2024 o 16:58, aquariusmax napisał:

 

PS2.: W zamian bym oczekiwał opinii o ogrzewanej szybie przedniej z drucikami, które w salonie są już irytujące dla mnie, a co będzie dalej, jeśli się zdecyduję na zakup pakietu zimowego (niestety aut bez niego praktycznie nie ma na stock'u)? Samochód trzymam w garażu, pracuję z domu, a w zimie jeżdżę jak na lekarstwo.

aqu (za długie w całości :D ) Ja też trzymam w garażu,drucików w ogóle nie widać,natomiast piękna sprawa jest jak Ci zaparuje szyba w zimie,po długim postoju,1-2 minuty i czysta,to samo z lodem czy szronem w nieobliczalne zimowe,jesienno zimowe dni.Bajka.Nie zastanawiaj się nawet nad tym.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druciki są Super. Ja to ich prawie nie widzę, a robotę zimową robią idealnie.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja dołączam do bardzo zadowolonych z drucików, których nie widzę. Auto stoi w moim przypadku pod chmurką i tu dopiero druciki robią robotę :)
A już bardzo poważnie, to nie wyobrażam sobie następnego samochodu bez podgrzewanej przedniej szyby.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...