Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Światła w trybie auto.


piotrekqwe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy u was w J10 (przedlift) też jest tak, że ustawiając manetkę w tryb auto po odpaleniu silnika nie świecą się żadne światła? U mnie tak to właśnie wygląda i gdy się ściemni to z automatu włączają się pozycyjne (w5w) oraz xenon. Wydaje mi się, ze w trybie auto światła postojowe powinny się świecić cały czas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, piotrekqwe napisał:

Czy u was w J10 (przedlift) też jest tak, że ustawiając manetkę w tryb auto po odpaleniu silnika nie świecą się żadne światła?

Do jazdy dziennej też nie świecą ? Bo w ciągu dnia przy dobrym oświetleniu powinny świecić - na zegarach nie ma oddzielnej lampki sygnalizacyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Bilunia napisał:

Do jazdy dziennej też nie świecą ? Bo w ciągu dnia przy dobrym oświetleniu powinny świecić - na zegarach nie ma oddzielnej lampki sygnalizacyjnej.

Wtedy nie było chyba świateł do jazdy dziennej w J10, nawet w najwyższej wersji.

Obowiązek jazdy na światłach mijania przez całą dobę został wprowadzony w kwietniu 2007 i dopiero chyba w 2011 obowiązkowo do nowych pojazdów.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W j10 jeśli nie ma dołożonych dziennych to w położeniu Auto nic się nie świeci

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MisilYE napisał:

W j10 jeśli nie ma dołożonych dziennych to w położeniu Auto nic się nie świeci

Czyli sprawa wyjaśniona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedź. @MisilYE tak myślałem choć miałem nadzieję, że może jednak da się coś z tym zrobić. Swoją drogą ciekawe czy dało by się to zaprogramować z OBD2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są też dwufunkcyjne przeciw mgielne ,wtedy z wyglądu nie zmienia się nic.Ale co komu się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba w module nadwozia zmienić DRL  na  na On i będą zaświecać się po uruchomieniu motoru. Zwykły OBD tego nie ogarnie. Consult 3, 3+ 4 albo inny zaawansowany interfejs. J10 mają funkcję DRL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co niektórzy narzekają na nieoryginalne światła dzienne ale wystarczy poszukać i można dobrać zbliżone do wlotu zderzaka. Ja mam takie i co ważne nie powodują zakłóceń ani radia fm i cb a to jest ważne, kiedyś posiadałem w aucie homologowane firmy Magnetti Marelli a nie można było słuchać radia tak siały zakłócenia po włączeniu świateł.

20240131_150629.jpg

20240131_150652.jpg

20240131_150659.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Poliftach j10 na pewno się da. Interfejs obd+carista. Nie testowałem na przedmiotowym. Dokładanie światełek ma tylu zwolenników co przeciwników. Zrób jak Tobie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W dniu 1.02.2024 o 14:16, bruno napisał:

Co niektórzy narzekają na nieoryginalne światła dzienne ale wystarczy poszukać i można dobrać zbliżone do wlotu zderzaka.

No i co z tego, że zamontowałeś, skoro niezgodnie z przepisami...

 

W dniu 1.02.2024 o 14:16, bruno napisał:

kiedyś posiadałem w aucie homologowane firmy Magnetti Marelli a nie można było słuchać radia tak siały zakłócenia po włączeniu świateł.

W takim przypadku pomaga zasilenie świateł DRL przez stabilizator 12V.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez bhtom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniosę sie do postu powyżej te światła posiadają homologacje E9 czyli wydana w Czechach ważna na terenie całej uni europejskiej plus oznaczenie RL00 -co oznacz światła do jazdy dziennej wszystko jest na lampie. 

Dodam że rozstaw lamp jest jak najbardziej przepisowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W dniu 7.02.2024 o 20:48, bruno napisał:

Dodam że rozstaw lamp jest jak najbardziej przepisowy.

No właśnie nie jest... Odstęp między lampami DRL powinien być minimum 600mm, a szerokość tablicy rejestracyjnej to 520mm. Radzę zmierzyć dokładnie... ;)

Pozdrawiam.

Edytowane przez bhtom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem sensu montowania dodatkowych lamp DRL w  J10 , w tym modelu można załączyć funkcję DRL. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też posiadam funkcję automatycznego włączania świateł drogowych a co za tym idzie także tylnych pozycyjnych.Wiadomo że są tam żarówki h7 które swoją moc mają a to przeklada się na zużycie paliwa, reflektorów przy całodziennym użytkowaniu itp. Po zamontowaniu lamp ledowych drl moc pobierana na jedną lampę to od 3 do 6 watt więc nie muszę chyba dalej pisać na ten temat. Odniosę się jeszcze do kolegi który prosił o markę świateł drl które posiadam to NOXON s16 lampy maja bdb opinie.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie wychodzi taniej.  120W mocy  przy założonej średniej mocy na wale silnika 50 000W  daje 0,8% i licząc dalej daje koszt 3,9zł na 1000 km, 39zł na 10 000km, 390zł na 100 000km. Szacunek nie zawiera zwrotu kosztów zainwestowanego kapitału (koszt lamp + montaż) i zakłada jazdę tylko w dzień (jazda w nocy nie daje zysku). 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Widzę, że kwestia niepoprawnego montażu pozostała bez echa...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kolegi niedowiarka jak widać rozstaw pomiędzy lampami to 64 cm i tyle w temacie.

20240210_102856.jpg

20240210_102907.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze. Wycofałem zgłoszenie na policjie na tą przeróbkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...