Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Qashqai J12 1.3DIG-T - Części zamienne, filtry, oleje


reebel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zainspirowany jednym z postów użytkownika Dassan proponuję założyć wątek w którym użytkownicy mogą kierować prośby o identyfikację numerów katalogowych części zamiennych. Pomocne to będzie dla tych którzy pewne czynności serwisowe lubią wykonywać samodzielnie albo dla tych którzy nie mogą skorzystać z usług gwarancyjnych. 

Nr katalogowe (info zaczerpnięte z postu użytkownika Dassan):

Filtr oleju:  Purflux L441 / FRAM CH11442ECO / MANN-FILTER HU 10 002 z / Mahle lub Knecht OX 968D 
Filtr kabinowy: MANN-FILTER CU 22 034

Ze swej strony mam prośbę o podanie nr katalogowego filtra powietrza.

Edytowane przez reebel
Zmiana tytułu na bardziej adekwatny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr oleju Filtron-OE 666/3    -ok.22 zł

Filtr powietrza Filtron AP 124/7  -ok.50 zł

Filtr kabinowy Filtron K 1414  -ok.30 zł

Płyn chłodniczy Nissan Coolant Premix L248 zielony  -ok35 zł za litr lub 150 zł za 5 l

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeca zapłonowa irydowa NGK 90912

SILZKFR8D7G

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Olej silnikowyNissan Motor Oil KE90091043 5W30 C3 5l został wycofany ze sprzedaży.
Podobnie jest pewnie z wymienionym wyżej KE90091073 w beczkach 208l.

I tak nie miał aprobaty RN17, więc może to i dobrze, że go nie ma, bo nie wprowadza chaosu w tym temacie.

Płyn chłodniczy: Lejcie tylko Nissan Coolant Premix L255N niebieski KE90200045 (nie ma sensu oszczędzać parę złotych na 2x gorszy L248)

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, aquariusmax napisał:

I tak nie miał aprobaty RN17, więc może to i dobrze, że go nie ma, bo nie wprowadza chaosu w tym temacie.

W sobotę jadę na przegląd do ASO. Zakupiłem olej TotalEnergies QUARTZ INEO R-PLUS 5 l 5W-30, posiada homologacje ACEA C3 i RN17 więc nie powinno być problemu. Koszt za 5+1L to ~200 zł z przesyłką, więc przyzwoicie. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, reebel napisał:

Zakupiłem olej TotalEnergies QUARTZ INEO R-PLUS 5 l 5W-30, za 5+1L to ~200 zł z przesyłką

Nie pisz w tym wątku ma tematy różne, bo tu miały być jedynie numery części (tak mi się wydaje).

5l wystarczy, np chyba, że musisz dolewać. Przy swoim oleju doliczą w ASO 100 zł za utylizację oleju, więc wyjdzie drożej.

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowano (edytowane)
15 minut temu, aquariusmax napisał:

Nie pisz w tym wątku ma tematy różne, bo tu miały być jedynie numery części.

Temat nie dotyczy tylko nr części ale właśnie olejów i filtrów. Wiem co mówię, bo sam jestem jego autorem :) 

Wydaje mi się że nawet z opłatą za utylizację sam olej wyjdzie mnie taniej. Ktoś na forum wrzucał fakturę - cena oleju 399 zł za 6 litrów :) Instrukcja podaje 5,4 litra. Jeśli będzie mniej tym lepiej i taniej :)

Edytowane przez reebel
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO kasują wg norm, a nie wchodzi więcej niż 4l w 1.2 i 5l w 1.3, no chyba że chcesz mieć na max, ale pomijając konsumpcję oleju i ochronę rozrządu (chodzi o napinacz), nie powinno być go za dużo (najlepiej połowa miarki).

ASO chce ponad 700 zł za wymianę oleju z beczki (zazwyczaj Elf), filtrem i podkładką ze "złota". Więc faktycznie wyjdzie drożej.

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, gdzie Wy jeździcie na wymianę oleju ?

Wymieniałem olej po przebiegu pierwszych 1700 km. Wymiana oleju, filtra oleju i "złotej" podkładki. Zapłaciłem 375,48 pln .... w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JaroSz napisał:

Ludzie, gdzie Wy jeździcie na wymianę oleju ?

Wymieniałem olej po przebiegu pierwszych 1700 km. Wymiana oleju, filtra oleju i "złotej" podkładki. Zapłaciłem 375,48 pln .... w ASO.

Lublin miasto inspiracji 😀 Odyssey przytuli ponad 700 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miasto z morza też tyle chce.

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...