Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Bardzo słabe oświetlenie


pejot22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam obecnie założone żarówki Philips H11 PR 12V 55W 12362 PR. Przy gorszej pogodzie, albo większym ruchu po zmroku bardzo słabo widać. 

Jakie mocniejsze żarówki polecacie, bo pytałem w Nissanie czy można wymienić całe lampy na ledowe i powiedzieli że nie można. Czy są jakieś inne mocniejsze H11, które będą lepsze od tych Philipsów, które mam aktualnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pejot22 napisał:

Jakie mocniejsze żarówki polecacie

Z legalnych polecam EinParts Automotive H11 55 W EPB49K 2 szt

Ja mijania mam ledowe więc jest cacy, ale H11 Philipsa siedziały również w przeciwmgielnych i tu była tragedia, więc je podmieniłem na w/w EinParts - widać zdecydowaną poprawę. Mają temp. barwową 5000K

Podobno rewelacyjne są również ŻARÓWKI H11 EXTREMO NEW EDITION 100% XENON EFFECT EPB71 , ale te znam tylko z opinii samochodziarzy, a efektów nie widziałem.

Przy wyborze zwracaj uwagę na temperaturę barwową, by przed autem nie było szarości, zamiast bieli. 6000K będzie OK 

Edytowane przez Bilunia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.02.2024 o 17:27, pejot22 napisał:

Znalazłem jeszcze takie i zastanawiam się czy nie będą lepsze. Może ktoś już próbował?

20% bielsze światło, to nie znaczy że białe. Gdyby w tej ofercie podali temp. barwową to by było coś wiadomo. Trochę tam też opinii dot. żywotności - jest też tabela na stronie Osram'u.

Już pierwsza opinia w tej ofercie powinna Ci dać do myślenia.

Dla ułatwienia:

TUTAJ na stronie Osram'u  masz szczegółowe parametry tych żarówek bez ściemy. Zwróć szczególną uwagę na temperaturę barwową (pisałem o tym wcześniej) - 3600K w tych Osramach to zdecydowanie za mało, by mieć białe światło. Taka podmiana mija się z celem. Zerknij też na deklarowaną przez producenta trwałość.

Wybór oczywiście należy do Ciebie  :emot060:
Dobrze by było, byś dał znać jakiego wyboru dokonałeś i opisał efekty. Ja na chwilę obecną wybrałbym te H11 Extremo, które zaproponowałem wcześniej.

Edytowane przez Bilunia
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem do długich coś takiego. https://allegro.pl/oferta/zarowka-led-ultinon-access-h8-h9-h16-6000k-2-szt-14854349531

Konfigurator philipsa mi wyrzucił to jako pasujące na h9 do drogówek w pulsarze. Ale opis wskazuje, że oni to zrobili z myślą o przeciwmgielnych. Chociaż bełkot marketingowy wskazuje, że można sobie je montować wszędzie jeśli tylko jest gniazdo pgj19-5 (H9). Wysłałem zapytanie do philipsa co z tym "przeciwmgielne". Jeśl mi odpiszą, że to bez znaczenia to chyba je wypróbuje. Nie ma to homologacji, ale z drogowymi nawet homologowanymi nie można jeździć jeśli ktoś jedzie z naprzeciwka. Tak więc niehomologowalność tych żarówek i tak jest wg mnie bez znaczenia (z logicznego punktu widzenia, z punktem prawnym nie kłócę się). Nie zależnie jak to światło z tym ledem szło naprzód to zwykłą żarówką też oślepiamy. 20W 1800lm. Zwykła żarówa ma 2100lm. Pytanie jaka różnica by była subiektywnie. Ale świeciłoby przynajmniej bardziej podobnie jak ledowe mijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, tomkek1912 napisał:

20W 1800lm. Zwykła żarówa ma 2100lm. Pytanie jaka różnica by była subiektywnie.

Z podanych parametrów wynika, że białe to one powinny być (6000K), ale na mocy to raczej nie zyskasz. Tak jest ze wszystkimi ledami Philipsa - tak dobierają moc (W), by lumeny w ich ledach pokrywały się z lumenami w "bańkach". Więc jaki sens wywalać na to kasiorę, skoro można kupić "bańki", które mają temp. barwową 6000K i zmieścić się w 5 dyszkach?:rolleyes:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tomkek1912 napisał:

Wysłałem zapytanie do philipsa co z tym "przeciwmgielne". Jeśl mi odpiszą, że to bez znaczenia to chyba je wypróbuje.

Przeciwmgielne w Pulsarze to H11 i mają gniazdo PGJ19-2  - sprawdzone, bo wymieniałem. Instrukcja Pulsara wprowadza w błąd podając że siedzą tam H8 w gnieździe PGJ19-1TUTAJ masz dowód na fotkach  

Żarówki p.mgielne do Pulsara

Edytowane przez Bilunia
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...