Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Qashqai J10 z licznikiem od polifta


sehack
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Chciałbym się z wami podzielić filmikiem udowadniającym że można zamontować licznik od J10 po lifcie do wersji sprzed liftu.

Najpierw kupiłem licznik od anglika żeby przetestować czy się da to zrobić. Chaotyczne opisy w internecie nie pomagały mi. Całe szczęście miałem kostki z instalacji od starego i nowego licznika (w których pokrywały się kolory).

Gdyby miał ktoś jakieś pytania techniczne to chętnie odpowiem.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię podobny myk na angliku w swoim aucie, ale ten sam typ licznika by sprawdzić czy funkcje, które dołożyłem będą dostępne do włączenia lub wyłączenia. Z manuala w qq j11 mi wynika, że część funkcji jest niezależna względem komputera BCM - taka moja teoria. Więc kupiłem licznik z tekny, który poprzez swoje oprogramowanie powinien mieć dodatkowe funkcje. Szczerze to u mnie np. zadziałał licznik od poliftofego qq j11. Tak więc czasem nawet między modelami można testować. Tyle, że licznik od qq wywalał mo błąd radaru :) Piszę jako ciekawostkę niezwiązaną konkretnie z twoją zmianą, ale w zasadzie coś bardzo podobnego. Szkoda, że tak mało osób próbuje takie rzeczy, a jeszcze mniej się tym dzieli.

Mnie ciekawi jedynie jak zamierzasz rozwiązać problem innych wskazań drogomierza. Masz kogoś, kto potrafi to zmienić na wartość jaką masz w starym liczniku albo potrafisz takie rzeczy samemu? Czy może w jakiś inny sposób by się ktoś tego nie przyczepił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sehack gratulacje, kawał świetnej roboty :). Teraz jeszcze tylko spróbuj podpiąć nawigację z polifta do przedlifta i będzie rarytas na skalę międzynarodową :D. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.02.2024 o 20:54, piotrekqwe napisał:

@sehack gratulacje, kawał świetnej roboty :). Teraz jeszcze tylko spróbuj podpiąć nawigację z polifta do przedlifta i będzie rarytas na skalę międzynarodową :D. 

Myślę że jest to tylko kwestia wiązki i da się to zrobić ale chyba bez sensu bo ta navi nie dostaje już nowych map (są przestarzałe).

@r5k4Witam, tak. Jest problem ze wskazaniem licznika wersji europejskiej. Dużo zawyża prędkość. Choć i na to jest rozwiązanie.

@tomkek1912 Wystarczy programator np. UPA i sobie to można ogarnąć choć trzeba pamiętać o kwestiach prawnych i prawie jakie obowiązuje w danym państwie. Ja nie posiadam niestety takiej zabawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej, śledziłem wątek xtrail, czy w qashqaiu też jest problem z prędkością? Inna na wskazówce, tempomacie i GPS? Czy wszystko poprawnie działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...