Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Błąd P0101 - czujnik przepływu powietrza


squrec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu w moim nissanie qashqai j11 1,6 diesel z 2015 roku  (przebieg ~110 tyś km) świeci się kontrolka check engine. Odczyt błędu wskazuje na czujnik przepływu powietrza. Wymieniłem filtr powietrza, skasowałem błąd, po kilkunastu kilometrach błąd pojawił się ponownie. Kolejnym krokiem było sprawdzenie czy połączenie elektryczne pomiędzy kostką przewodu a samym czujnikiem jest ok. Użyłem specjalnego preparatu do czyszczenia tego rodzaju połączeń elektrycznych. Powtórzyłem proces kasowania błędu. Po kilku kilometrach kontrolka zaczęła świecić ponownie. Następnym krokiem był zakup i wymiana samego czujnika przepływu powietrza (oryginalny). Oczywiście proces kasowania + jazda testowa. Niestety po przejechaniu ok 100 km ponownie kontrolka rozbłysła.

Dodam że przejechałem ze świecącą się kontrolka kilka tyś kilometrów. Nie zauważyłem problemów ze stratą mocy czy zwiększonym zużyciem paliwa ( no może trochę ale nie mam pewności).

Jeszcze jedno spostrzeżenie. Podczas przyśpieszania na niskich biegach jest słyszalny dodatkowy szum, coś takiego jak szum wentylatora nadmuchu. Po zdjęciu nogi za gazu szum znika. Nie towarzyszy temu wyczuwalny podmuch powietrza z kratek nadmuchu kabinowego (dziwne). Nie jestem w stanie stwierdzić czy ten hałas występował wcześniej ale wydaje mi się że nie.  

Czy ktoś jest w stanie poradzić co mógłbym zrobić z tematem. Może ktoś miał podobny przypadek ?  Byłbym wdzięczny za pomoc.

Edytowane przez squrec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwa nieszczelnisc w układzie doładowania sprawdź rury, opaski czy nie ma pęknięć. Może turbo do czyszczenia.

Wysłane z mojego SM-A526B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a kolega niech pojedzie powyżej 3,5 tyś obrotów i się wsłucha w przepływ powietrza czy nie gwiżdże

miałem tak jak do 3 + silnik jak zegarek powyżej zaczęło delikatnie gwizdać podwinęła się uszczelka nawet błąd

mi nie wyskakiwał kapnąłem się i naprawiłem alba jak kolega Afrance napisał sprawdzanie nieszczelności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...