Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Błędne wskazanie temperatury zewnętrznej


ww1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dzisiaj zauważyłem, że samochód źle wskazuje temperaturę zewnętrzną. Na zewnątrz dzisiaj było +11stC a w samochodzie pokazywało +1stC, czy ktoś miał taką usterkę???

Samochód tydzień temu odebrałem z salonu, i szczerze mówiąc nie zwracałem wcześniej uwagę na wskazania temperatury. Pewnie jest uszkodzony czujnik temperatury i trzeba będzie zgłosić w usterkę w serwisie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim ta usterka nie występuje. Za to wiele innych. Nie twierdzę że j12 to padaka. Konkurencja też ma swoje bolączki. 

Życzę skutecznego serwisu i bezawaryjnej eksploatacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ww1981 napisał:

Witam,

Dzisiaj zauważyłem, że samochód źle wskazuje temperaturę zewnętrzną. Na zewnątrz dzisiaj było +11stC a w samochodzie pokazywało +1stC, czy ktoś miał taką usterkę???

Samochód tydzień temu odebrałem z salonu, i szczerze mówiąc nie zwracałem wcześniej uwagę na wskazania temperatury. Pewnie jest uszkodzony czujnik temperatury i trzeba będzie zgłosić w usterkę w serwisie.

 

Nie wiem czy cię uspokoję ,ale temat błędnego wskazania temperatury w J12 jest znany w ASO. Ja walczyłem z tym problemem pół roku, wymieniono mi czujnik temp. Dokonano kalibracji, auto było kilka razy na serwisie i dalej jest to samo wg. ASO winne jest oprogramowanie .A chodzi oto ,że czujnik temp. prawidłowo i szybko zrzuca temp. w dół np. z 10 st.w garażu do -2 na zewnątrz, trwa parę minut, natomiast w drugą stronę tj do góry trwa to nawet godzinę np. wyjazd z garażu 15 st ,na zewnątrz 25 st. uzyskanie właściwej temp. trwa wieczność. Również pozostawienie auta w pełnym słońcu np. 35st.na parkingu ,auto zapamiętuje ostatnia temp. jazdy i za Chiny się nie podwyższy. Można to prosto sprawdzić, wjechać z zimnego parkingu do nagrzanego warsztatu ASO lub garażu i czujnik musi zmienić temp. natychmiast. u mnie trwa to b.długo ,można również podgrzać czujnik suszarką też musi się szybko zmienić temp. Proponuje ci najpierw opisać sprawę w mailu do centrali Nissan Polska -dane masz w wątku -Mapy J12 za kilka dni dostaniesz odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, tak jak piszesz temperatura z niższej wartości na wyższą podnosi się bardzo długo. Trzeba będzie to zgłosić do centrali Nissana, może już jest aktualizacja softu która wyeliminuję tą usterkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam ,że czujnik temp. masz dobry ,a oprogramowania jeszcze nie zmienili ,dlatego trzeba ich ponaglać gdzie się da, tym bardziej ,ze wskazania temp. masz zawsze centralnie przed oczami na desce rozdzielczej, a ich idiotyczne wskazania irytują kierowcę. Daj znać jak  to opanują u ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2024 o 17:34, Andrew napisał:

W moim ta usterka nie występuje. Za to wiele innych. Nie twierdzę że j12 to padaka. Konkurencja też ma swoje bolączki. 

Życzę skutecznego serwisu i bezawaryjnej eksploatacji. 

a jakie masz usterki w swoim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2024 o 15:38, maro_t napisał:

a jakie masz usterki w swoim?

Wyblaknięty przycis P na wybieraku x-tronic, odklejona tapicerka drzwi, zacinające się lusterka boczne (obydwa), usterka przełączników drzwi kierowcy (czekam na wymianę), włączający się alarm przy otwieraniu bagażnika gestem (centrala walczy z problemem), przy mrozach skrzynia "gubiła" symulowane biegi. Chyba tyle

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Andrew napisał:

Wyblaknięty przycis P na wybieraku x-tronic, odklejona tapicerka drzwi, zacinające się lusterka boczne (obydwa), usterka przełączników drzwi kierowcy (czekam na wymianę), włączający się alarm przy otwieraniu bagażnika gestem (centrala walczy z problemem), przy mrozach skrzynia "gubiła" symulowane biegi. Chyba tyle

z tymi lusterkami to widzę że norma w tych autach. Ja mam ustawione na składanie przyciskiem bo nie widzę sensu, żeby po każdym włączeniu/wyłączeniu zapłonu się składały/rozkładały i używam jak parkuję pod marketem czy w innym miejscu gdzie obok są inne auta, a i tak kilka razy zdarzyło się że się któreś nie złożyło. Ale poza tym to jest jednak chyba najlepsze jakościowo auto jakie miałem. W Astrze K na przykład (co ciekawe też made in UK) pół auta rozbierałem i składałem od nowa żeby wyeliminować świerszcze, stuki i zgrzyty. W Kaszkaju na razie cisza, a ja jestem przewrażliwiony na tym punkcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, maro_t napisał:

z tymi lusterkami to widzę że norma w tych autach. 

Wcześniej nie wspomniałem, miałem też bardzo dużo błędów radaru i czujników parkowania. Po wymianie jednego lusterka - spokój. Wg ASO uszkodzony moduł mógł zakłócać pracę innego układu (radaru). Wychodzę z założenia - jest gwarancja, wszystko ma działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...