Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nowy zakup i kilka pytań.


Sobolxx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. 

Ojciec mój kupił po rodzinie po taniości qq z 2009r 2.0dci i ma parę pierdół, które mi przeszkadzają 😁

Jak w tym aucie przeglądać sobie komputer pokładowy np spalanie? 

Przyciski od radia, podglądanie itp te z lewej strony kierownicy nie reagują, nie można podglosnic, ściszyć itp a z prawej działają (przynajmniej włączenie tempomatu działa) 

Czy jets możliwość ustawić żeby lusterka składały się wraz z zamknięciem auta i rozkładały po otwarciu?

Jak wyłączyć światła? W każdej pozycji manetki światła mijanis świeca, jak się da na pozycję to pozycyjne świeca. 

Czujniki parkowania chyba nie działają. Znaczy po wrzuceniu wstecznego chwilę działają, później jest inny ton i później już nie reagują na przeszkodę. 

Czy pokrętło od 4wd ma być ustawione na 2wd czy na auto? Rozumiem jak będzie na auto to tył się będzie dołączał w razie potrzeby? 

Jaki interfejs i program diagnostyczny żeby można było odczytać błędy, parametry itp z wszystkich sterowników i modułów? Jest jakiś dedykowany do nissana? Tak jak np do citroenow czy peugeotow mam lexia/diagbox i tam można wszystko zrobić wraz z kodowaniem. 

Póki co tyle mi się przypomniało. Dziękuję za odpowiedzi 👍 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sobolxx napisał:

Witajcie. 

Ojciec mój kupił po rodzinie po taniości qq z 2009r 2.0dci i ma parę pierdół, które mi przeszkadzają 😁

Jak w tym aucie przeglądać sobie komputer pokładowy np spalanie? 

Przyciski od radia, podglądanie itp te z lewej strony kierownicy nie reagują, nie można podglosnic, ściszyć itp a z prawej działają (przynajmniej włączenie tempomatu działa) 

Czy jets możliwość ustawić żeby lusterka składały się wraz z zamknięciem auta i rozkładały po otwarciu?

Jak wyłączyć światła? W każdej pozycji manetki światła mijanis świeca, jak się da na pozycję to pozycyjne świeca. 

Czujniki parkowania chyba nie działają. Znaczy po wrzuceniu wstecznego chwilę działają, później jest inny ton i później już nie reagują na przeszkodę. 

Czy pokrętło od 4wd ma być ustawione na 2wd czy na auto? Rozumiem jak będzie na auto to tył się będzie dołączał w razie potrzeby? 

Jaki interfejs i program diagnostyczny żeby można było odczytać błędy, parametry itp z wszystkich sterowników i modułów? Jest jakiś dedykowany do nissana? Tak jak np do citroenow czy peugeotow mam lexia/diagbox i tam można wszystko zrobić wraz z kodowaniem. 

Póki co tyle mi się przypomniało. Dziękuję za odpowiedzi 👍 

1. Jak w tym aucie przeglądać sobie komputer pokładowy np spalanie?

Jak masz przyciski na kierownicy to przełączasz "i" lub obok wyświetlacza komputera, bodajże po lewej stronie przycisk-pokrętło. Przełączasz spalanie chwilowe, zasięg itd.

2. Przyciski od radia, podglądanie itp te z lewej strony kierownicy nie reagują, nie można podglosnic, ściszyć itp a z prawej działają (przynajmniej włączenie tempomatu działa) 

Powinno działać. Może masz niefabryczne radio.

3.Czy jets możliwość ustawić żeby lusterka składały się wraz z zamknięciem auta i rozkładały po otwarciu?

Fabrycznie raczej nie. Był jakiś moduł do zamontowania, który niektórzy instalowali. Było na forum gdzieś.

4. Czujniki parkowania chyba nie działają. Znaczy po wrzuceniu wstecznego chwilę działają, później jest inny ton i później już nie reagują na przeszkodę. 

Tu nie pomogę. Nie mam czujników, tylko kamery.

5. Czy pokrętło od 4wd ma być ustawione na 2wd czy na auto? Rozumiem jak będzie na auto to tył się będzie dołączał w razie potrzeby? 

Ja mam cały czas na auto i chyba większość użytkowników. Nigdy nie wiesz kiedy się przyda. Śnieg, deszcz, jakiś poślizg i system sam dołączy w razie potrzeby. Lock włącza napęd na wszystkie koła i przydaje się zwłaszcza w zimie w trudnych warunkach np. na trudnym podjeździe. Wyłącza się automatycznie przy 40 km/h.

6. Jaki interfejs i program diagnostyczny żeby można było odczytać błędy, parametry itp z wszystkich sterowników i modułów? Jest jakiś dedykowany do nissana? Tak jak np do citroenow czy peugeotow mam lexia/diagbox i tam można wszystko zrobić wraz z kodowaniem. 

Nie wiem jaki ma mój mechanik, ale zczytuje wszystko co się da. Jak się będę z nim widział to zapytam.

 

Edytowane przez chesteros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chesteros napisał:

1. Jak w tym aucie przeglądać sobie komputer pokładowy np spalanie?

Jak masz przyciski na kierownicy to przełączasz "i" lub obok wyświetlacza komputera, bodajże po lewej stronie przycisk-pokrętło. Przełączasz spalanie chwilowe, zasięg itd.

2. Przyciski od radia, podglądanie itp te z lewej strony kierownicy nie reagują, nie można podglosnic, ściszyć itp a z prawej działają (przynajmniej włączenie tempomatu działa) 

Powinno działać. Może masz niefabryczne radio.

3.Czy jets możliwość ustawić żeby lusterka składały się wraz z zamknięciem auta i rozkładały po otwarciu?

Fabrycznie raczej nie. Był jakiś moduł do zamontowania, który niektórzy instalowali. Było na forum gdzieś.

4. Czujniki parkowania chyba nie działają. Znaczy po wrzuceniu wstecznego chwilę działają, później jest inny ton i później już nie reagują na przeszkodę. 

Tu nie pomogę. Nie mam czujników, tylko kamery.

5. Czy pokrętło od 4wd ma być ustawione na 2wd czy na auto? Rozumiem jak będzie na auto to tył się będzie dołączał w razie potrzeby? 

Ja mam cały czas na auto i chyba większość użytkowników. Nigdy nie wiesz kiedy się przyda. Śnieg, deszcz, jakiś poślizg i system sam dołączy w razie potrzeby. Lock włącza napęd na wszystkie koła i przydaje się zwłaszcza w zimie w trudnych warunkach np. na trudnym podjeździe. Wyłącza się automatycznie przy 40 km/h.

6. Jaki interfejs i program diagnostyczny żeby można było odczytać błędy, parametry itp z wszystkich sterowników i modułów? Jest jakiś dedykowany do nissana? Tak jak np do citroenow czy peugeotow mam lexia/diagbox i tam można wszystko zrobić wraz z kodowaniem. 

Nie wiem jaki ma mój mechanik, ale zczytuje wszystko co się da. Jak się będę z nim widział to zapytam.

 

No właśnie te przyciski po lewej co jest przycisk "i" i regulacja głośności radia nie działają, radio fabryczne. Tym pokrętłem przy zegarach kręciłem to tylko jasność podświetlenia się reguluje a po prawej nic nie robi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest zajrzeć do instrukcji obsługi tego pojazdu  (są do ściągnięcia). Do domykania lusterek i szyb to trzeba zamontować dodatkowe moduły. Interfejs diagnostyczny to Consult 3, Consult  3+, Consult 4  firmowe do  Nissana . Consulta 3   bez funkcji NATS (karty kodów - programowanie kluczyków) kupiłem kiedyś na Aliexpress w sensownej cenie do samodzielnej diagnostyki i programowania wystarcza ,  3+ i 4 to są w cenie używanych Nissanów.

 

    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że instrukcja nie podpowie mi czemu nie działają klawisze z lewej strony kierownicy 🫣

Ok, to coś już wiem, zostały tylko te niedziałające przyciski No i czujniki parkowania, które niby działają ale nie działają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego z tego co się orientuję może być uszkodzona taśma w kierownicy przez którą idzie sygnał do radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Sobolxx napisał:

Myślę, że instrukcja nie podpowie mi czemu nie działają klawisze z lewej strony kierownicy

Jak nie obsługi to instrukcja serwisowa w załączeniu dotycząca radia i kierownicy powinna podpowiedzieć jak to działa. 

AV.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi się wydaje, że nie trzeba instrukcji czy ram serwisówki, żeby wiedzieć że klawisz + po lewej str kierownicy służy do podglądania radia i analogicznie minus 🤷 problem tylko w tym, że radio na te klawisze nie reaguje jak i żaden klawisz po lewej stronie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sobolxx napisał:

No mi się wydaje, że nie trzeba instrukcji czy ram serwisówki,

Pozdrawiam i życzę sukcesu w naprawie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...