Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Qashqai J11 2015r dziwne dźwięki przy skręcaniu


Simonno
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Czy ktoś z Szanownych forumowiczów miał podobny przypadek  przy skręcaniu w prawą stronę dźwięk jak w filmiku, po przejechaniu około 7km znika szczególnie jest słyszalny zaraz po odpaleniu silnika przy dużej wilgotności  i jak jest chłodno

https://drive.google.com/file/d/1BRnB9l9-LvVkpjxaOJZXPoKzlYsLa8rq/view?usp=drive_link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, bylo juz o tym na forum pelno wpisow. Typowa usterka dla tego samochodu. Tez tak mam ale pomoglo mycie pod cisnieniem. Wraca to przy okazji mrozow i nizszych temp.  ale nic nie wymienialem i z tym zyje hehe.

 

Edytowane przez uti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Simonno napisał:

Cześć,

 

Czy ktoś z Szanownych forumowiczów miał podobny przypadek  przy skręcaniu w prawą stronę dźwięk jak w filmiku, po przejechaniu około 7km znika szczególnie jest słyszalny zaraz po odpaleniu silnika przy dużej wilgotności  i jak jest chłodno

https://drive.google.com/file/d/1BRnB9l9-LvVkpjxaOJZXPoKzlYsLa8rq/view?usp=drive_link

Prawdopodobnie,bo było to dość głośne we wczesnych  rocznikach ,skrzypi osłona na kolumnie mcpirsona(nie będę sobie języka łamał :D ) W poprzednim Qashqaiu miałem wymienianą na gumową,bo były z niby gumy.Twarde i szorowało przy skręcie.Może to to.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie, dźwięk faktycznie wydobywa się spod kielichów amortyzatora,pewnie łożysko i te gumy do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Simonno napisał:

Dzięki za sugestie, dźwięk faktycznie wydobywa się spod kielichów amortyzatora,pewnie łożysko i te gumy do wymiany

 

33928_img-7326.jpg

Moze to byc to. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze znalazłem ciekawy filmik  tutaj gościu w komentarzach pisze żeby przesmarować łożysko.

Wstępnie na sobotę jestem umówiony w niezależnym serwisie Nissana  Nissan N S Motors blisko Kielc

Na forum  pisali że w ASO w Dąbrowie Górniczej mają ogarnięty temat,tylko jak to w ASO  cena z kosmosu będzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie...Dąbrowa Górnicza,te chłopaki na serwisie niejednemu nerwy uratowali.Jeszcze miałem 1.2 Kaśkę jak to obczaili...A swoją drogą pozdrawiam serdecznie pana Marcina Poradę szefa serwisu Nissana w DG .

Wiem że czytają nasz "serwis " :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.02.2024 o 11:08, JACKO29 napisał:

Właśnie...Dąbrowa Górnicza,te chłopaki na serwisie niejednemu nerwy uratowali.Jeszcze miałem 1.2 Kaśkę jak to obczaili...A swoją drogą pozdrawiam serdecznie pana Marcina Poradę szefa serwisu Nissana w DG .

Wiem że czytają nasz "serwis " :D

Potwierdzam, pisalem do nich w tej sprawie i byli chetni podjac sie tego tematu ale przesmarowalem tu i tam (kolumna kierownicy oraz prawe kolo) i jakos tam do nich nie dojechalem hehe. Wiem, ze temp oraz rodzaj uzytych materialow ma na to wplyw ale ewidentnie poprzedni wlasiciciel mojego QQ nie robil z tym nic, a w moim przypadku pomogl spray silikonowy jak i bialy smar. Nie jest idealnie bo moje ucho czasem slyszy to i owo ale glosna muzyka plus przesmarowanie tego dalej pozytywne efekty dla mojej psychiki.  

Edytowane przez uti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się diagnoza przeprowadzona w 30 sekund

Cieszę się bardzo że nie musiałem bujać się po wyzyskiwaczach z ASO

Temat ogarnięty profesjonalnie przez Nissan N S Motors https://nissan.kielce.pl/kontakt/

Wymieniane łożysko amortyzatora z poduszką

Polecam wszystkim Nissan N S Motors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana łożysk z poduszkami plus łączniki stabilizatora 1140zł.

W ASO za robociznę był zapłacił  z 2tys. czyli łącznie  z częściami około 3tys

Plus jeszcze geometrię 246zł ale to już u siebie robiłem po powrocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołączę się do tematu, mam te same stuki auto 4 lata, przejechane 45 tyś km. Gdy jest chłodno lub pada nic nie "stuka". W zeszłym roku ASO w Bytomiu wymieniało mi dwa razy same łożyska. Podobno za pierwszym razem źle osadzili. Przez jesień i zimę był spokój. Pierwsze ciepłe dni i znowu to samo. Przy parkowaniu lub najeżdżaniu na krawężniki coś chce mnie trafić. Mam jeszcze gwarancję na 1 rok i 3 miesiące. O co mam męczyć ludzi z ASO? Czy po raz kolejny wymiana łożysk czy być może coś jeszcze? Z góry dziękuję za każdą radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Słuchaj Kinyo nagraj dźwięki pokaż  ASO  nie odpuszczaj  masz auto na gwarancji nie daj się zbyć że ten typ tak ma.
Może w ASO poszli na łatwiznę i tylko przesmarolowali  te łożyska, z tego co czytałem  to problem  dosyć szybko powraca właśnie po smarowaniu, coś mi się wydaje  mało prawdopodobne żeby problem tak szybko powrócił jeżeli wszystko zrobili zgodnie ze sztuką producenta.
Była duża akcja  a serwisowa dla łożysk ale dla j11  z początku produkcji 2014

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2024 o 10:43, Kinyo napisał:

Dołączę się do tematu, mam te same stuki auto 4 lata, przejechane 45 tyś km. Gdy jest chłodno lub pada nic nie "stuka". W zeszłym roku ASO w Bytomiu wymieniało mi dwa razy same łożyska. Podobno za pierwszym razem źle osadzili. Przez jesień i zimę był spokój. Pierwsze ciepłe dni i znowu to samo. Przy parkowaniu lub najeżdżaniu na krawężniki coś chce mnie trafić. Mam jeszcze gwarancję na 1 rok i 3 miesiące. O co mam męczyć ludzi z ASO? Czy po raz kolejny wymiana łożysk czy być może coś jeszcze? Z góry dziękuję za każdą radę.

Albo zmien ASO na Dabrowe Gornicza. Daleko nie masz, a opinie maja tutaj bardzo dobra. Rzetelnie podchodza do sprawy i nie zbywaja klienta. Sam mialem z nimi swietny kontakt mailowy chodz ostatecznie nic u nich nie robilem.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KINYO dzwoń do Dąbrowy Górniczej.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...