Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

WYPADANIE ZAPLONU NA 2 CYLINDRZE P0302 1.6


andpod0188
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z wypadaniem zaplonu na 2 cylindrze ,raz jezdzi normalnie caly dzien,nastepnego dnia odpala na 3 kuleje,jakis czas,potem znow normalnie,wymienilem cewke i dalej to samo,po prostu loteria.

dodam ze tez czasem wyskakuje blad p0300 (rzadko) 

Ktos pomoze?

Edytowane przez andpod0188
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadanie na wielu cylindrach, szkoda ze nie P0301 -4 to by bylo wiadomo ze tylk jeden.  Generalnei sprawdzić czy nie zasysa lewego powietrza, czy nie zatkało wydechu , kat jak padl to też może generować wyapadnie zapłonu. Świece w jakim są stanie i cewki.  Sprawdzić kompresje na garach. Cisnienie paliwa, lambdy, przeplywka. To powinno coś dać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nastapila pomylka p0302 wypada tylko na 2 cylindrze

Edytowane przez andpod0188
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak jak poprzednio tylko sprawdzić trzeba 2 cylider. Jak pisałem długotrwałe poruszanie się pojazdem z wyadającym zapłonem może uszkodzić katalizator.

Potencjalne przyczyny : świeczka, cewka, nieprawidłowe ciśnienie paliwa lub / i problem z wteyskiwaczem, lewe powietrze, lambda. 

Sprawdz czy nie ma lewego powietrzea ( dolot i przewody ), testu zrównoważenia mocy bez consulta nie zrobisz, organoleptycznie czy wtrysk dziala ( na jalowym klika ) , no swieca i cewka --> zamienić cylindy i wyjdzie czy dziala czy nie. Jeśli nie to wymienić. Ja zawsze ze świecami wszytkimi wymieniam cekwe. Jeśli to nie to to ciśnienia paliwa sprawdzić i spreżanie ( 15,1 bara to ideal a minimum to 12,65 bara i wartość róznicy pomiędzy cylindrami nie może być wiecej niż 9,81 )

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiece wszystkie wymienione na irydowe, zaplon nadal wypada,nowa cewka zamieniona na 3 cylinder ,nadal wypada na 2 (przed demontazem nie palil wogole na 4 cylindry,tylko na 3 ) po zlozeniu ozyl,na chwiel 2 cylinder ,po krotkiej jezdzie wywalilo check)cisnienie na 1-prawie 13 ,na 2-14,na 3 tez prawie 13,na 4 12,pokrywa sciagnieta zaworowa i lancuch nie rociagniety,luzy zaworowe tez zmierzone,dodam ze mam lpg (jesli by byly wypalone zawrory nie byloby kompresji,co do katalizatora to nie wiem w jaki jest stanie,gosc mi sprzedal auto i pojezdzilo jeden dzien i zaczely sie cyrki,na poczatku jezdzil normalnie ,a pozniej losowo jechal na 3 kilka km,nastepnie odpalal sie 4 cylinder i tak w kolo,po wymianie nowej swiecy ,zaraz po nowej cewce juz nie wchodzil na 4 wogole,nastepnie po wloazeniu wszystkich nowych swiec ,ozyl na chwile,uszczelka kolektora wymieniona,lewego powietrza nie lapie,juz nie wiem,co moze byc ,czujnik polozenia walu?faz rozrzadu?cos z elektryka?wtrysk?swieca na 2 byla zalana,ja mam wrazenie ze cos nie tak jest z pradem na cewke,allbo sie myle,komputer?juz nie wiem co robic

dodam do tego ze nie ma znaczenia na czym jedzie benzyna czy gaz bez roznicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli cewka i świeczki nowe , na cylindrach cisnienie dobre w miare to sprawdziłbym ciśnienie paliwa ( podczas krecenia powinno być kokoło 3,5bara ), wtrysk czy działa ( ja używam kompa do tego, npięcie na pinie 1 wtrysku a testerem powinno być napięciem akumulatora ). Sprawdziłbym kąt wyprzedzenia zapłonu ( 650+/- 50 obr/ min na neutralu przy manualu i 700 przy automacie, 6+/-5 przed GMP )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok sprawdze wtryski,ale czy wtrysk ma cos do lpg??na lpg i benzynie takie same objawy byly...nie bylo znaczenia na czym jade..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...