Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Bardzo Duża ilość skroplin z AC


Lukasz_rpz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Niepokoi mnie duża ilość skroplin z AC. Po chwili postoju auta, jest duża kałuża, a przecież przy obecnych temp. klimatyzacja nie musi działać bardzo mocno. 
Zawsze przy włączonej AC woda pod autem się pojawia, rzecz oczywista - ale jest jej nad wyraz dużo, a to jeszcze nie upały. 

Zastanawiam, się co może być przyczyną ? 
Może rurka odprowadzająca skropliny jest zatka stąd woda zalega tam i później na psotooju obficie schodzi ?
Czy jakiś (jaki ?) element układu AC może nie działać poprawnie ? 

Jak to wygląda u Was ? Dużo wody zbiera się pod autem po trasie  ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja raz stałem na parkingu to jeden gościu zwrócił mi uwagę że mi z pod auta coś cieknie ; normalna rzecz ja się

dowiadywałem to powiedzieli że normalka mam drożne przewody nie ma się czym martwić gorzej jak by trochę

skapywało lub nic nie ciekło to przewody zatkane i trzeba by było udrożnić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem wiecej a czasem mniej wody leci to normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy że się spytam którędy idzie odpływ skroplin z klimy bo u siebie nawet w lecie nie widzę żadnych kałuż pod autem, silnik 1.5 dci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego no jak pod podwoziem wystaje mały gumowy cycek tamtędy spływa woda jeśli u ciebie nic nie leci czyli masz

zasyfiony przepływ musisz sobie go przeczyścić

19 godzin temu, bruno napisał:

Koledzy że się spytam którędy idzie odpływ skroplin z klimy bo u siebie nawet w lecie nie widzę żadnych kałuż pod autem, silnik 1.5 dci

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest moje pierwsze auto i takiej kałuży jak w Qashqai z klimatyzacji to ja nie widuję zazwyczaj ... obserwuje juz nawet auta na parkingu pod praca i na osiedlu, też coś takiego nie występuje. 
W innych autach mam kałuże wielkości dna wiaderka w bardzo upalne dni, w Qashqai-u nawet teraz mam 4 x taka ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesz się że leje na zewnątrz a nie do środka,bo tak też bywa.Ale wierz mi wielkość kałuży nie problem,świadczy o dobrze działającym skraplaczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

⁠)

19 godzin temu, JACKO29 napisał:

Ciesz się że leje na zewnątrz a nie do środka,bo tak też bywa.Ale wierz mi wielkość kałuży nie problem,świadczy o dobrze działającym skraplaczu

Pół żartem, pół serio :⁠-⁠)

Idąc tym tokiem myślenia u pozostałych posiadaczy QQ, kondycja skraplaczy nie jest w najlepszym stanie :⁠-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co ciekawe, potrafi tak kapać całe 8 h po zgaszeniu silnika jak jestem w pracy i postawie sobie auto tak, że widzę ... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie przyszło Ci do głowy aby złożyć wizytę w serwisie ? Specjalista od klimy powie ci to samo co tu przeczytałeś. Zapłacisz i uwierzysz ! Będzie bolało !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...