Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Szarpnięcie przy poruszaniu w przód i tył


JAmaTO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tematem jest Nissan murano Z51 2009 rok 4x4 3,5l benzyna. Mam taki problem z atakiem, gdyż jak wrzucę R-kę lub D i ruszam czy to do przodu lub do tyłu jest szarpnięcie, łupnięcie. Dodam, że podczas jazdy tego nie ma. Ktoś coś wie może na ten temat ???. Z góry dzięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zrobiłem jeszcze test ruszania w przód i tył i jest to odczuwalne 99 procentach przy ruszaniu do przodu przy zmianie biegu R-ki na Drive i w sumie przy gwałtownym ruszaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Ja "walczę" z podobnym problemem tylko że w dci. Pierwsze co zauważyłem a raczej usłyszałem to odgłosy stuku metalicznego jak by jakąś blacha uderzała o wydech. Wymieniłem zawieszenie wydechu, prawie wszystkie poduszki silnika i odgłos pojawia się rzadziej. Ale jak pojechałem na kanał t SWo akurat nic nie było słychać jak to bywa 😀. Ale ostatnio wyczaiłem że jak zmieniam z D na R i odwrotnie to słychać lekkie uderzenie i obstawiam że to wał. Ale teraz nie ma jak tego sprawdzić.  A co do szarpnięcia to wyczytałem że jest to związane z załączeniem napędu i to ma sens. Jak będę coś więcej wiedział to napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć

W moim Z51 jest dokładnie tak samo, Skrzynia po remoncie i dodatkowo wymieniony przedni mechanizm różnicowy ( pierwszy miał całkowicie bezzębne koło zębate). Zakładałem że może tylny mechanizm różnicowy ma jakiś luz. Bo skoro przedni się zużył to może tylny jest w podobnym stanie. Faktem jest że w poprzednim Z50 nie było takiego problemu do samego końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze obstawiam poduszki silnika olejowe przednia i tylna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...