Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Qashqai 2023 Uszkodzone Serwo


010219
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam problem z nowym Nissanem.Odebrałem go 25 stycznia,a 25 lutego dokładnie po miesiącu przy przebiegu 1500km padło serwo.Pedał hamulca twardy komputer w samochodzie i aplikacja w telefonie wyświetliła uszkodzony układ hamulcowy.Laweta i na serwis nissana.Za kilka dni minie jak samochód jest na serwisie dwa tygodnie i nic nie jest zrobione,pierwsze tłumaczenie,że czekają na decyzję czy ma to być naprawa gwarancyjna czy nie....Bardzo mnie do zadziwiło przy przebiegu 1500km.Teraz niby czekają na części,ale jeszcze nikt mi nie powiedział czy to będzie naprawa gwarancyjna.Czy ktoś się spotkał z awarią układu hamulcowego przy tak niskim przebiegu ?Jeszcze wyświetliło się na wyświetlaczu awaria układu start-stop,ale w aplikacji już tego nie pokazuje.Moim zdaniem od początku ten układ start stop działał jak chciał.Powiadomiłem serwis o tym również i mi powiedzieli ,że jest wspólne i dlatego wyświetliła się ta awaria start-stop co bardzo mnie zdziwiło ,ale ok może się nie znam.Może ktoś napisać czy jest jakiś czas na naprawę czy samochód może tak sobie stać na serwisie ile im się podoba.Ile można czekać na części?Płyną one z Japonii ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz samochodu zastępczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jest samochód zastępczy ,ale trochę to irytuje jeżeli chodzi o nowy samochód przy przebiegu 1500km i już musiał trafić na serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze że swojego doświadczenia. Lepiej na gwarancji niż po.
Zmienił się dostawca części pół roku temu. I może dlatego tak czas oczekiwania. Cały czas mają opóźnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.03.2024 o 21:41, 010219 napisał:

... czekają na decyzję czy ma to być naprawa gwarancyjna czy nie....

Współczuję i z niepokojem czekam, aż ja osiągnę tak duży przebieg 1500 km.
A jaka miałaby być inna decyzja, niż naprawa gwarancyjna?
Zawinił użytkownik, bo nie potrafi hamować? Jakaś kpina.

Termin naprawy (a de facto poinformowania o sposobie naprawy) zależy z jakich uprawnień skorzystałeś, czy rękojmi, czy z gwarancji.
Jednak przy braku części i tak mają wymówkę, że naprawa może się przedłużać nie dłużej niż to będzie konieczne.
Nie wiem jak to byłoby z żądaniem wymiany na nowy, wolny od wad, bo przecież jest to istotna wada, która musiała raczej być już w chwili wydania auta, a ujawniła się bardzo szybko i mogła zagrażać zdrowiu lub życiu.
Jakbyś nagłośnił, znalazł prawnika, to masz szansę coś ugrać (wymianę na nowy, zmniejszenie ceny, dodatkową gwarancję jeśli nie masz 5 letniej lub pakiet darmowych przeglądów).

Edytowane przez aquariusmax
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maarcel napisał:

@JaroSz Chodź, zobacz... :D 

Widzę ?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 11.03.2024 o 11:06, Maarcel napisał:

@JaroSz Chodź, zobacz... :D 

Jest takie stare powiedzenie:
"Nie śmiej się dziadku z czyjegoś wypadku. Dziadek się śmiał i to samo miał"

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

jakbym czytał o swoim przypadku.. nowy j12, ta same przypadłości przy 1700km

 

proszę o kontakt.

pozdrawiam,

Piotr 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 1.04.2024 o 22:07, aquariusmax napisał:

Jest takie stare powiedzenie:
"Nie śmiej się dziadku z czyjegoś wypadku. Dziadek się śmiał i to samo miał"

Nie śmieję się z Twojej awarii, tylko tej retoryki ;) Taka zabawna moda nastała z "prawnikiem" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...