Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Adapter, przedłużka pasa bezpieczeństwa, tylna kanapa mocowanie fotelika dziecięcego.


micza81
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Szukałem ale nic nie znalazłem. Pytanie raczej do rodziców.

Mam problem z zapinaniem pasa bezpieczeństwa na tylnej kanapie z fotelikiem. Jest mało miejsca, bardzo ciężko jest dosięgnąć i zapiąć pas. Rozwiązaniem są adaptery i przedłużki pasów ale klamry w QQ maja jakiś dziwny wymiar i żadne nie pasują. 

Jak rozwiązaliście ten problem, macie jakieś pasujące? Już myślałem żeby kupić prawe(podwójne) mocowanie pasa i podmienić lewe. To prawe trochę daje się wyciągnąć nad kanapę, ma dłuższy kawałek pasa pod siedziskiem.

Sprawdzałem już kilka fotelików i z każdym jest podobnie. 

Ktoś pomoże coś? 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Ja używam dwóch fotelików.
Ale nigdy nie miałem problemu z zapięciem.
Może pas ci się blokuje i nie wyciągasz całego. Tak zrozumiałem ze brakuje Ci długości, naciągnięcia.
Ja mam markowy na isofixie gdzie fotelik na mocowaniach jest prawie cały wyciągnięty do przodu.

Pomijając fotelik czasem wożę jakieś gabaryty które także zaciągam pasami. Które na prawdę są długie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o długość ale o to że klamra/gniazdo pasa jest bardzo blisko fotelika, schowane w siedzisku. Fotelik 36kg. Trzeba kombinować jak odciągnąć gniazdo żeby dało się wpiąć pas. 

Chodzi o coś takiego: 

https://allegro.pl/oferta/zaslepka-pasa-bezpieczenstwa-przedluzka-adapter-13223941545?bi_s=ads&bi_m=showitem:desktop:top:active&bi_c=M2U1MjhhN2MtMWYxZS00MDUxLThmOWItYjA1NWMzZjdmNjA0AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=4520dd41-f478-4ef4-b058-16c62ca716b9

Dzięki temu łatwiej jest wpiąć pas. Niestety dostępne na rynku mają inny rozmiar "oczka" i nie da się ich wpiąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie trzeba się nauczyć, pogimnastykować.
Kupisz taki aliekspres i - obyś nie musiał sprawdzić czy się " nie pęknie" w ekstremalnej syt.
Obecnie mam już jednego starszaka i się nasłuchuje ze nie potrafi zapiąć pasa - ale o dziwo zawsze się udaje;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest jak odsunąć gniazdo pasa od fotelika bo tak jak teraz to dorosły musi na dwie ręce wpinać pas. Trzeba odsuwać gniazdo od fotelika i jednocześnie wpinać. 6ścio latek nie ma szans tego zrobić. Porada potrenuj jest kusząca jednak w tym przypadku potrzeduje rozwiązań technicznych.

Może wymiana całego mocowania pod kanapą na dłuższe pomoże. Złącza od czujników zapięcia pasów są identyczne pomiędzy stronami? Ktoś zaglądał pod siedzisko?

20240310_170359.jpg

20240310_170350.jpg

23 godziny temu, Brzyk napisał:


Obecnie mam już jednego starszaka i się nasłuchuje ze nie potrafi zapiąć pasa - ale o dziwo zawsze się udaje;)

A po której stronie młode siedzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za fotelik? rzeczywiście jakiś duży.
Czy on jest na isofixie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak, na isofix.

Problem rozwiązałem przypadkiem. Chciałem dać do serwisu na przedłużenie pasa mocowania w kanapie. Zdemontowałem siedzisko i okazało się pasy były przełożone jakoś dziwnie i się skróciły. Po "wyprostowaniu sytuacji pod kanapą" zatrzask pasa wystaje trochę ponad siedzisko, dodatkowo obróciłem o 180 stopni, czerwonym guzikiem w stronę fotelika. Zamienilem tez foteliki, bo nieco sie różnią budową. Teraz młody już ogarnia i sam beż problemu zapina.

20240323_163116.jpg

Edytowane przez micza81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...