Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Uruchamianie silnika - dziwne zjawisko


Robertsenior
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

NOTE 1,6 2006r + LPG, przebieg ok. 300 tys km.  Od pewnego czasu / na zimno/  auto odpala dopiero za drugim razem. Gdy jest ciepły problemu nie ma. Po kilku godzinach znowu odpala za drugim razem. Następnego dnia sytuacja się powtarza.  Dziwne zjawisko polega na tym, że gdy auto stoi nieuruchamiane przez kilka dni odpala na dotyk, na tzw. "widok kluczyka". Co może być przyczyną? Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn może być bardzo dużo. Podłącz pod kompa i zczytaj błedy aktualne i te z zapisane jako przeszłe to pwoinno naprowadzić na cel. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za sugestię 🙂 I pewnie bez kompa nie obejdzie się, bo sprawa nietypowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuję zakręcić butlę od LPG wyjeździć gaz aż się przełączy i wtedy zobaczyć czy problem występuje, jak problem zniknie to wina LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, ale rozruch auta zawsze odbywa się na benzynie. Więc czy to właściwy trop? Ale sprawdzę i Twoją sugestię, a nuż.....

Wyłączyłem LPG i pojeżdżę ze trzy dni na benzynie. Poobserwuję,  wyniki opiszę 🙂

Edytowane przez Robertsenior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już nie chce i się tłumaczyć kolejny raz przez tyle lat :D 

wystarczy jeden dzień 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kilka dni pojeździłem na samej benzynie i stwierdzam, że nastąpiła poprawa, auto lepiej odpala.  Czyli kolega DINO słusznie obstawiał 🍺 Ale co dalej, w czym problem ...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaką tam masz instalację?? ila ma lat?? 

może reduktor puszczać gaz podciśnieniem, mogą wtryski już nie trzymać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DINO napisał:

jaką tam masz instalację?? ila ma lat?? 

może reduktor puszczać gaz podciśnieniem, mogą wtryski już nie trzymać 

I tego pytania obawiałem się ... hehehe 😉

Instalacja montowana w 2013r, ale , zabij, nie powiem jaka... Nie wiem też gdzie tego szukać  😟  Butla 34l "BORMECH" -  w tym roku muszę wymienić lub legalizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może być czas na pewne zmiany w instalacji po takim czasie, niestety więcej się nie da pomóc bo nie wiesz nawet gdzie tego szukac a co dopiero wymienić musisz znaleźć jakiegoś ogarniętego gazmena, który to ogarnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym dokumentem jaki posiadam jest wyciąg ze św. homologacji z którego nie wynika wiele. W aucie nie ma żadnych oznaczeń, tabliczek... Po kontakcie tlf. z serwisem mam pewne dane instalacji :

- sterownik KING

-reduktor CPR

- wtryskiwacze VALTEK TYP 32

- wielozawór TOMASETTO

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KING sterownik LPG

CPR pewnei reduktor raczej wymiana 

Valek 32 niby wtryskiwacze jak masz zamiar jeździć autem to może lepiej wymienić na Barakudy

WZW to standard 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, teraz aby trafił mi się " ogarnięty mechanik".

Dziękuję DINO za sugestie 🍻

Gdy już będzie po problemie dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wymieniono reduktor. Auto sprawne. Jeszcze czeka mnie wymiana butli ze względu na termin.🙂

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...