Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pompa paliwa nissan xtrail T30


andrew831993
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie odbosnie pompki paliwa ktora znajduje sie przy baku w moim nissanie. Wymienilem na zamiennik z allegro. To juz drugi pierwszy działał dosc glosno ale wyłaczał sie w miedzyczasie. Jako ze wysiadł wymienilem na inny rownież zamiennik. Ten chodzi cicho ale przy prawie pełnym baku nie wyłacza sie. Gdzie szukac przyczyny pompka zamontowana prawidlowo elektryka rownież kabelki polutowane. Plywak sprawdzony zlacza tez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy możesz napisać co teraz zamontowałeś. Bo ja także mam już zamiennik, którego głośna praca mnie powala. Przymierzam się do poszukania czegoś cichszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wczesniej byla zalozona taka z prostymi przylaczami ta chodzila glosno ale siadła. Wylaczala sie i zalaczala normalnie. Potem zalozylem ta czarna z zagietymi przylaczami ta chodzi zdecydowanie ciszej ale chodzi caly czas. Pompuje przelew robi ale nie wylacza sie i nie zalacza jak poprzednia obawiam sie czy sie nie zajedzie. 

Screenshot_20240313_204703_Chrome.jpg

Screenshot_20240313_204628_Chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam chyba tą drugą, tą czarną i jest strasznie głośna. Niby dedykowana do X-traila T30, ale mocowania w żaden sposób nie pasują.

Co do włączania i wyłączania pompy to o ile pamiętam steruje tym jeden z pływaków w baku. Gdy jest pełny bak to pompa chyba nie powinna działać. Powinna się włączyć od pewnego poziomu paliwa w baku

Opis działania pompy masz w poniższym linku (od strony 1428)

https://carmanuals2.com/nissan/x-trail-2006-emission-control-system-section-ec-52417

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za linka bardzo pomocny z tego co wyczytalem wynika ze przy wlaczonym  silniku zalacza sie i przelewa mimo ze jest bak pelny dopiero sie wylacza jak w baku z ktorego pobiera paliwo plywak opadnie do jakiegos poziomu i wylacza i silnik pobiera paliwo z czesci glownej. Co prawda zweryfikowac bede mogł jak plywak opadnie a wskazowka paliwa spadnie za polowe. Bardzo dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...