Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Hamulec ręczny


Mario111
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Też tak macie że za każdym razem jak gaszę auto lub otwieram drzwi zaciąga się automatycznie hamulec ręczny . W j11 był ten myk że przy gaszeniu auta trzymając wciśnięty przycisk i pedał od hamulca ręczny się nie zaciągał a tu lipa . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak mam ,pewnie tak zrobili ze względów bezpieczeństwa, można się przyzwyczaić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale w zimę to nie bardzo . Pewnie jest na to jakiś sposób żeby za każdym razem sie nie załączał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w ustawieniach taka opcja jak chamulec postojowy pytałem w serwisie to nie wiedzieli co to jest...... W instrukcji nic o tym nie piszą. Można zaznaczyć opcję przód oraz tył. Są załączone oba. Może to coś zmieni ??? U mnie również po otwarciu drzwi bez uruchamiania auta i zamknięciu po chwili jakiś silniczek pracuje pod maską. Może to ten sam chamulec o którym piszemy. Moja wersja to e-power.

20240227_192412.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem z tymi opcjami nic to  nie daje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Mario111 napisał:

Próbowałem z tymi opcjami nic to  nie daje 

Bo to opcje od czegoś innego:

[Hamulec postojowy]:
* [Przód]
Umożliwia użytkownikowi włączanie i wyłączanie
systemu Intelligent Emergency Braking
(IEB) z funkcją wykrywania pieszych (jeśli na
wyposażeniu). Patrz “System Intelligent Emergency
Braking (IEB) (jeśli na wyposażeniu)”
(Str.429).
* [Tył]
Umożliwia użytkownikowi włączanie i wyłączanie
systemu automatycznego hamowania
podczas cofania (RAB) (jeśli na wyposażeniu).
Patrz “Automatyczne hamowanie podczas
cofania (RAB) (jeśli na wyposażeniu)” (Str.294).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kończymy jazdę (nie wyłączamy silnika)
2. Odpinamy pas
3. Otwieramy drzwi
4. Naciskamy hamulec nożny i trzymamy
5. Naciskamy do przodu przycisk hamulca ręcznego i trzymamy (jeśli hamulec ręczny był załączony, to się wyłączy)
6. Wciskamy przycisk STOP silnika (silnik się wyłączy)
7. Hamulec ręczny się sam nie zaciągnie do kolejnego wciśnięcia START silnika
8. Do czasu zamknięcie drzwi, przez jakiś czas będzie słychać dźwięk beeper, że samochód może się stoczyć (nawet pomimo wbicia biegu)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 hours ago, Mario111 said:

Tak ale w zimę to nie bardzo . Pewnie jest na to jakiś sposób żeby za każdym razem sie nie załączał .

Czemu? Ostatnie lata mam samochody z automatycznym ręcznym, auto zawsze stoi na zewnątrz i 0 problemu. Jak miałem normalny ręczny też zaciągałem nigdy mi nic nie przymarzło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W J11 hamulec ręczny nie był podłączony pod drzwi a tu lipa każde otwarcie drzwi powoduje blokadę hamulca . Jedynie tak jak napisał aquariusmax można spowodować wyłączenie hamulca 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak trzymasz pedał hamulca nożnego + wciskasz przycisk hamulca postojowego do przodu, to przy otwarciu drzwi hamulec się nie zaciągnie (pas bezpieczeństwa musi być odpięty).
To taka ekwilibrystyka, ale działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...