Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Obsługa bok nissan


Maciej
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przestrzegam przed zakupem nowego qashqaia w kolorze białej perły.Mimo,że jest to najdroższy kolor w zakupie,to wygląda jakby każdy element był od innego samochodu.Ponadto ten model jest koszmarnie spasowany,drzwi i błotniki są krzywe i nie zgadzają się podszybia i przetłoczenia.Reklamacja jest rozpatrywana już drugi miesiąc,a bok ma to gdzieś.Dawno nie byłem tak zawiedziony zakupem i obsługą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się biała perła podoba, choć kupiłem inny kolor.
Mieni się różnie w zależności od kąta patrzenia.
Różne elementy są z różnego materiału (aluminium, stal, tworzywo sztuczne), więc lakier inaczej wygląda.
To norma, także na innych kolorach. Chyba najbardziej równo wygląda w kolorze czarnym.

Elementy faktycznie są źle spasowane, ale także czasem źle dogięte fabrycznie krzywizny.
Nissan jest tanią marką i z tego jest znany od lat (niedokładnego spasowania).

Ja też zgłosiłem złe wygięcie i spasowanie drzwi (przednie drzwi maja większą wysokość niż tylne z racji mniejszej obłości - wygięcia) oraz liczne wtrącenia brudu w lakierze.
No i czekam, ale nie liczę na spektakularną reakcję.

PS.: Aby ci polepszyć humor napiszę, że ja mam jedną szybę (lewy tył) z 2022 roku, a resztę z 2023 roku. Do tego jedną oponę mam o 6 tygodni wcześniejszą od pozostałych trzech.

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, aquariusmax napisał:

Mi się biała perła podoba, choć kupiłem inny kolor.
Mieni się różnie w zależności od kąta patrzenia.
Różne elementy są z różnego materiału (aluminium, stal, tworzywo sztuczne), więc lakier inaczej wygląda.
To norma, także na innych kolorach. Chyba najbardziej równo wygląda w kolorze czarnym.

Elementy faktycznie są źle spasowane, ale także czasem źle dogięte fabrycznie krzywizny.
Nissan jest tanią marką i z tego jest znany od lat (niedokładnego spasowania).

Ja też zgłosiłem złe wygięcie i spasowanie drzwi (przednie drzwi maja większą wysokość niż tylne z racji mniejszej obłości - wygięcia) oraz liczne wtrącenia brudu w lakierze.
No i czekam, ale nie liczę na spektakularną reakcję.

PS.: Aby ci polepszyć humor napiszę, że ja mam jedną szybę (lewy tył) z 2022 roku, a resztę z 2023 roku. Do tego jedną oponę mam o 6 tygodni wcześniejszą od pozostałych trzech.

Z którego miesiąca produkcji masz samochód??? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produkcja początek października 2023 (tak napisali w dokumencie homologacji).
Większość elementów silnika ma datę produkcji 09.2023 (z tym, że 3 opony 3523 z końca sierpnia 2023, jedna 2923 ze środka lipca 2023).

W J10 też miałem jedną szybę z rocznika poprzedniego, więc tym się akurat nie przejmuję.

PS.: Kiedyś miałem też jedną oponę zimową z innego tygodnia i dopiero kupiec po 6 latach (tych używanych) zauważył, że jedna była inaczej (bardziej) zjechana, więc to nie do końca jest dobrze, aby na osi były opony z różnej partii (różnego tygodnia).

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z końca sierpnia 2023, wszystkie opony 2623, szyby 23.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam białą perłę i spasowana jest ok. Jedynie klapka od zbiornika lekko odstaje ale jak ją "dopchnę" to guma się poddaje i się formuje. Kwestia wyrobienia gumy i będzie ok.

Mi powiedzieli w salonie, że nie mają danych o miesiącu produkcji - mam rok 2023 - gdzie się dokopać tego miesiąca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też biała perła i tylko klapka trochę odstaje, a reszta OK. Widziałem filmik o "naprawie" klapki, ale jakoś mi się nie chce - polubiłem. 🤣 Zakup - koniec sierpnia 2023. Kiedy wyprodukowano - nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, rambos8 napisał:

Mi powiedzieli w salonie, że nie mają danych o miesiącu produkcji - mam rok 2023 - gdzie się dokopać tego miesiąca?

Taki to profesjonalizm ASO.

Dokładny dzień produkcji jest na dokumencie Certyfikat Zgodności WE w punkcie 0.11. Data produkcji pojazdu, który był potrzebny do pierwszej rejestracji auta (dokument). No chyba, że ktoś kupił z 20% zniżką, już prędzej zarejestrowany przez dilera, to tych dokumentów mógł diler nie przekazać, bo wtedy już nie musiał, ale je ma.

PS.: U mnie jeszcze w schowku była zgnieciona kartka identyfikująca samochód na placu, z dokładną godziną, ale to chyba godzina wydruku przy wyjeździe z taśmy produkcyjnej (podobno produkcja trwa 24h, ale mój trafił na sobotę i zjechał we wtorek).

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rambos8 napisał:

Ja też mam białą perłę i spasowana jest ok. Jedynie klapka od zbiornika lekko odstaje ale jak ją "dopchnę" to guma się poddaje i się formuje. Kwestia wyrobienia gumy i będzie ok.

Mi powiedzieli w salonie, że nie mają danych o miesiącu produkcji - mam rok 2023 - gdzie się dokopać tego miesiąca?

Wszystkie informacje są w numerze VIN. Jak w salonie o tym nie wiedzą, to nieźli specjaliści 😄

na jakiejś grupie na fb widziałem link do dekodera VINów Nissana, ale teraz nie mogę znaleźć. Trzeba wpisać w googla "nissan vin dekoder" i szukać, nie wszystkie działają. Ale na pewno gdzieś jest. Dla mojego zwrócił datę produkcji 15.12.2022.

Nie wiem też czy to tylko w moim egzemplarzu, ale jak sobie zdjąłem plastikową osłonę klapy bagażnika (takie mam zboczenie że lubię zaglądać w różne dziwne miejsca i np. poprawiać wygłuszenie) to znalazłem tam takie coś:

 

20230507_185135.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mamb perłę i oprócz klapki wlewu paliwa wszystko jest ok. (jak na Nissana :)).

Pooglądajcie sobie filmiki, jak produkowano Trabanty, to przestaniecie narzekać ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, huling napisał:

Pooglądajcie sobie filmiki, jak produkowano Trabanty, to przestaniecie narzekać ;)

A porównywałeś kiedyś różnice cen w/w marek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównywałem wcześniej cen. Ale teraz to zrobiłem, bo mnie to zaciekawiło :) 

W 1979 roku średnia pensja wynosiła 5327 zł, a Trabant kosztował 90 - 96 tys. zł. Trzeba było ok. 17 pensji, żeby go kupić. Oczywiście, jak się miało talon.

W listopadzie 2023 r. średnia wynosiła 7670 zł, a QQ N-connecta kosztował ok. 130 tys. zł. To też jest ok. 17 pensji. 

Co ciekawe, Trabant był droższy od Malucha i Syrenki.

To są oczywiście państwowe ceny Trabanta, bo na giełdzie nowe auta były wtedy znacznie droższe, bo na nowe auta się czekało latami.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...